fbpx
środa, 06 lipiec 2016 08:24

"Nieprzebojowe hity" #22 Alicia Keys – A Woman’s Worth

Napisał

Kawałek zatytułowany „A Woman’s Worth” to drugi singiel wydany w 2001 roku z debiutanckiej płyty ”Songs in A Minor” amerykańskiej wokalistki Alici Keys. Piosenka, choć moim zdaniem przepiękna, nie powtórzyła ogólnoświatowego hitu swojej poprzedniczki – utworu „Fallin’” i była tylko umiarkowanym przebojem, największy sukces odnosząc w Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych.

Ciekawostką jest, że videoklip do tego numeru jest kontynuacją teledysku kompozycji „Fallin’” i został nagrany dzielnicy Nowego Yorku, Brooklynie.

 

Alicia Keys napisała większość piosenek na swoją debiutancką płytę zatytułowaną „Songs In A Minor” z 2001 roku. Krążek ten stał się numerem jeden zaledwie w kilka dni od premiery i przez długi czas zajmował wysokie pozycje na międzynarodowych listach przebojów i przyniósł wokalistce aż 5 statuetek Grammy.Z kolei w 2003 roku artystka wydała drugi album „The Diary Of Alicia Keys” z takimi hitami jak: „Karma” czy ”If I Ain’t Got You”.Pod koniec 2005 roku na rynek trafiła jej kolejna płyta „Unplugged” jako zapis akustycznego koncertu, który odbył się 14 lipca tego samego roku, w nowojorskim „The BAM Harvey Theater”. Natomiast w 2007 roku premierę miał jej album „As I Am”. Krążek promował singel „No One”.Wraz z końcem 2009 roku artystka opublikowała płytę „The Element of Freedom”, na której znalazły się hity ”Try Sleeping with a Broken Heart”, ”Un-thinkable (I’m Ready)” i ”Empire State of Mind (Part II) Broken Down”.Ostatni krążek w dorobku w Alici to „Girl on Fire”, dzięki której artystka wylansowała utwory „Girl on fire” oraz „Brand new me”. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla portalu NutaFM - Łukasz Borys

źródło: rmf.fm

Wyświetlony 3572 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT