fbpx
poniedziałek, 04 lipiec 2016 08:08

Felieton Materiał na hit #20 Birdy i "Keeping Your Head Up"

Napisał

Kawałek ”Keeping Your Head Up” angielskiej wokalistki Birdy to utwór z 2016 roku, który promuje najnowszy album artystki zatytułowany „Beautiful Lies”.

Piosenka jest bardzo popowa, co moim zdaniem dla tej wokalistki jest raczej niecodzienne, o czym z resztą sama napisała na swoim fanpage na Facebook’u. Uważam, że utwór jest kapitalny, niemalże pod każdym względem. Musicie ego koniecznie posłuchać.

 

Czy okaże się to wielkim przebojem jak chociażby jej wcześniejsze przeboje: „Skinny Love”, „People Help The People” i „Wings”? Na to musimy jeszcze odrobinę poczekać.

 

 

Birdy ma 19 lat i naprawdę nazywa się Jasmine van den Bogaerde. Świat usłyszał o niej, gdy na początku 2011 cover został wykorzystany w popularnym serialu „Pamiętniki wampirów”. Jej debiutancki krążek zatytułowany „Birdy” ukazał się pod koniec 2012 roku, kiedy to miał premierę w Europie. Album to głównie kompilacja coverów piosenek innych artystów jak m.in. Cherry Ghost i Phoenix, ale np. piosenka  „Without A Word” to jej autorska kompozycja.

Ciekawostką jest, że jej piosenka „Just a Game” należy do ścieżki dźwiękowej do filmu Igrzyska śmierci. Jej drugi longplay ”Fire Within”, na półki sklepów muzycznych trafił w 2013 roku. To właśnie na tym krążku można znaleźć jej wielki hit zatytułowany „Wings”.                                                             

Pod koniec marca br.  nakładem wytwórni Atlantic i Warner Music ukazała się najnowsza płyta Birdy zatytułowana Beautiful Lies, którą promują single „Keeping Your Head Up” oraz „Wild Horses”.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla portalu NutaFM - Łukasz Borys

źródło: rmf.fm

Wyświetlony 4450 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT