fbpx
środa, 01 lipiec 2015 19:28

Felieton Materiał na hit #8 Bednarek - Sailing

Napisał

„Sailing” to singiel Kamila Bednarka i jego grupy. Utwór promuje ich najnowsze wydawnictwo zatytułowane "Oddycham" z 2015 roku. Premiera krążka miała miejsce 29 maja br. . Ależ to jest genialny kawałek. Prawdziwy, rasowy pop z bardzo słyszalną domieszką klasycznego, mocnego reggae. Bardzo mi się ten numer podoba. A Wam?
Czy ten kawałek okaże się tak ogromnym hitem, na miarę wielkich przebojów Kamila jak np. "Chwile jak te", "Chodź ucieknijmy" czy "Cisza"?

 

Kamil Bednarek w 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin, który zadebiutował poprzedzając występ EastWest Rockers. Rok później ukazał się debiutancki minialbum formacji pt. Ziemia Obiecana. Materiał został wydany samodzielnie przez zespół. W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu Mam talent! emitowanego przez stację telewizyjną TVN. Na castingu zaprezentował piosenkę „I” z repertuaru Kurta Nilsena. Jednogłośnie przeszedł do kolejnego etapu na którym zaśpiewał „Tears in Heaven” Erica Claptona. Głosami telewidzów awansował do finału. Po finałowym wykonaniu „Is This Love” Boba Marleya, zdobył 2. miejsce na podium show. Pod koniec 2010 roku razem z zespołem wydał debiutancką płytę "Szanuj". Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym Bitwa na głosy emitowanym przez stację telewizyjną TVP2. Bednarek objął funkcję przewodniczącego szesnastoosobowej grupy wokalistów z Brzegu wraz z którą wygrał program.

W międzyczasie zespół Star Guard Muffin zawiesił działalność artystyczną, po tym jak basista - Kuba Wojciechowski i gitarzysta Szymon Chudy zakończyli współpracę z zespołem. Natomiast Bednarek zdecydował się kontynuować działalność muzyczną wraz z zespołem, który tworzą: Piotr Bielawski (gitara), Radosław Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla Portalu NutaFM - Łukasz Borys

źródło: wikipedia.org

Wyświetlony 2466 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT