fbpx
środa, 10 czerwiec 2015 21:54

Felieton Materiał na hit #7 Męskie Granie Orkiestra - Armaty

Napisał

„Armaty” to najnowszy utwór projektu lub jak kto woli supergrupy Męskie Granie Orkiestra zapowiadający ich tegoroczną trasę koncertową. Premiera singla miała miejsce 2 czerwca br. w klubie "Plażowa" w Warszawie. Kompozycja utrzymana jest absolutnie w klimacie projektu, ale moim zdaniem jest mniej udana niż te z poprzednich lat. Sami artyści zapowiadają utwór jako "wybuchowy, energiczny, pełen rockowej zadziorności i niepowtarzalnego klimatu". A jaka jest Wasza opinia?

Czy ten kawałek okaże się tak ogromnym hitem, na miarę wielkich przebojów poprzednich edycji projektu takich jak "Elektryczny", "Jutro jest dziś" czy "Ognia!"?

 

Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, zainicjowana i wymyślona przez markę Żywiec. Wydarzenie to przyciągnęło już wielu najbardziej znanych polskich muzyków uznawanych powszechnie za bardziej alternatywnych. Projekt ten zadebiutował w 2010 roku. Corocznie wydarzenie to posiada dyrektora artystycznego, którym w 2010 roku został Wojciech Waglewski (był nim też w 2011 r.). W roku 2012 rola ta przypadła Katarzynie Nosowskiej, która w 2013 roku pełniła tę funkcję wspólnie z O.S.T.R.. Tegoroczna trasa (już szósta z kolei) Męskiego Grania obejmuje 6 koncertów - 27.06 w Krakowie, 11.07 we Wrocławiu, 25.07 w Chorzowie, 01.08 Poznaniu, 15.08 w Warszawie i 29.08 w Żywcu. Najwięszymi gwiazdami tegorocznej edycji są: Monika Brodka, Hey, Kult, Lao Che, Zalef, O.s.t.r., Skubas i Artur Rojek. Oprócz tych artystów na scenie zaprezentują się też m.in.: Curly Heads, Smolik, Maria Peszek, L.u.c. i Jamal. Jak widzimy to cała plejada artystów reprezentujących różne gatunki i style muzyczne.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla portalu NutaFM - Łukasz Borys

źródło: wikipedia.org

Wyświetlony 2174 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT