piątek, 01 grudzień 2017 17:24

Felieton Bez prądu #12 Margaret – Heartbeat – acoustic

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Utwór „Heartbeat” pochodzi z debiutanckiej płyty zatytułowanej „Add The Blonde” z 2014 roku polskiej wokalistki Margaret. Jako singiel kawałek ukazał się w 2015 roku. Numer napisała i skomponowała sama artystka we współpracy z Joakimem Buddee. Był to spory przebój w naszym kraju. Nagranie było odtwarzane przez rozgłośnie radiowe, w tym ogólnopolskie takie jak RMF FM, Radio Eska, Radio Zet czy RMF Maxxx.

Ale dziś mam dla Was akustyczną wersję tej kompozycji, w której wokalistka pokazuje się z mocnej strony jej warsztatu wokalnego.

Margaret to polska piosenkarka i blogerka modowa. Swoją karierę zaczynała w liceum, jako wokalistka w zespole oNieboLepiej. W tym samym roku została laureatką jednego z odcinków Szansy na sukces, gdzie zaśpiewała „Znam Cię na pamięć” z repertuaru Moniki Brodki i wystąpiła w koncercie finałowym programu w warszawskiej Sali Kongresowej. W 2010 roku wystąpiła w musicalu „Rent” w szczecińskiej Operze na Zamku. W 2011 roku zaczęła prowadzić bloga o modzie. W 2012 roku na potrzeby reklamy linii lotniczych OLT Express nagrała piosenkę „It Will Be Lovely Day”, którą skomponował Paweł Lucewicz, a napisał Jacek Lusiński. 26 maja 2012 wystąpiła w konkursie Trendy na festiwalu TOPtrendy 2012 z piosenką „Thank You Very Much”, którą napisali i skomponowali Thomas Karlsson i Joakim Buddee, a za produkcję odpowiadał Ant Whiting. Teledysk do tej piosenki z kolei wzbudził wiele kontrowersji, a jego reżyserem i pomysłodawcą był Chris Piliero, który współpracował m.in. z Britney Spears i Keshą. Teledysk był kręcony w Los Angeles, a Margaret grała w nim dziewczynę wychowywaną przez rodziców nudystów. I od tego momentu zaczęła się jej wielka kariera. Kontrowersja to przecież najlepszy sposób na szybkie wylansowanie się, chociaż ta była bardzo na poziomie.

Wyświetlony 1312 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT