fbpx
czwartek, 23 czerwiec 2016 04:52

Felieton Zapomniane piosenki #16 Monika Brodka - K.O.

Napisał

Piosenka „K.O.” Moniki Brodki została wydana w 2010 roku na albumie zatytułowanym „Granda”.  Muzykę do utworu skomponowała sama artystka wspólnie z Bartoszem Dziedzicem, słowa natomiast napisał Radek Łukasiewicz z formacji Pustki. Osobiście uważam, że jest to jedno z lepszych nagrań z tej płyty i żałuję, że nie było wybrane na singiel. Kto nie zna niech żałuje…

 

Monika Brodka to polska wokalistka, o której zrobiło się głośno w 2003 roku za sprawą wygranej w 3. edycji programu telewizyjnego Idol – „łowiącego” muzyczne talenty, gdzie w eliminacjach wykonała piosenkę „New York” Franka Sinatry. Ciekawostka jest, że ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. 

Jej debiutancki krążek zatytułowany „Album” ukazał się pod koniec 2004 roku, który poprzedzony był epką zawierającą 6 utworów – „Mini Album vol. 1″. Na pierwszy singiel promujący wybrano wówczas utwór „Ten”. Warto wspomnieć również o innych znakomitych kawałkach z tej płyty: „My” i „Dziewczyna mojego chłopaka”.

Pod koniec 2006 roku na rynek trafiła jej druga płyta zatytułowana „Moje piosenki”. Krążek utrzymany był w stylistyce czarnych brzmień r’n’b i soulu. Wydawnictwo promowała piosenka ”Znam cię na pamięć”, która okazała się wielkim przebojem. Hitami były również numery: „Miał być ślub…” i „Za mało wiem”.

Dopiero w 2010 roku, ukazał się trzeci album wokalistki, „Granda”, którego producentem był ojciec Moniki, Jan Brodka (autor kompozycji „Hejnał”). Dzięki temu longplayowi artystka została nagrodzona prestiżowymi nagrodami Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku (za numer „Granda”) oraz Wokalistka Roku.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla portalu NutaFM - Łukasz Borys

źródło: rmf.fm

Wyświetlony 2273 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT