niedziela, 19 czerwiec 2016 21:03

"Nieprzebojowe hity" #20 The Black Eyed Peas i „Just Can’t Get Enough”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Utwór ”Just Can’t Get Enough” został wydany w 2011 roku jako drugi singiel z albumu „The Beginning” amerykańskiego zespołu The Black Eyed Peas. Ciekawostką jest, że kawałek ma kilkunastu autorów. Ponadto videoklip do tej kompozycji został nagrany w Japonii na tydzień przed trzęsieniem ziemi, o czym informacja znajduje się na samym jego początku. Moim zdaniem jest to najlepsza piosenka tej grupy, świetna brzmieniowo i wokalnie, więc bardzo się dziwię, że był zaledwie umiarkowanym przebojem.
 
Amerykański hip-hopowy zespół The Black Eyed Peas od 1995 roku do 2003 roku nazywał się Black Eyed Peas. A tworzą go: Will.i.am, Fergie, Taboo i Apl.de.ap.

Ich debiut to płyta z 1998 roku zatytułowana ”Behind the Front”. Drugim albumem w ich kolekcji jest „Bridging the Gap” (2000), a kolejnym „Elephunk” z 2003 roku, na którym znalazły się takie hity jak: „Let’s Get It Started”, „Hey Mama„, „Shut Up” oraz „Where is the Love” z Justinem Timberlake.

Kolejnym krążkiem tej grupy została płyta zatytułowana „Monkey Business” (2005), która w USA pokryła się 4-krotną platyną, a promowana była przez single: „Don’t lie”, „Pump It”, „Don’t Phunk with My Heart” i „My Humps”.

Na początku 2009 roku na rynek trafił kolejny longplay formacji „The E.N.D”, na którym znalazły się ich kolejne hity: „Rock That Body”, „Meet Me Halfway”, „I Gotta Feeling” oraz „Boom Boom Pow”.

Pod koniec 2010 roku Black Eyed Peas wydały szóstą studyjną płytę zatytułowaną „The Beginning” z trzema przebojami „Just Can’t Get Enough”, „The Time (The Dirty Bit)” oraz „Don’t Stop the Party”.

Nieoczekiwanie w połowie 2011 roku na jednym z koncertów w Wielkiej Brytanii, wokalistka zespołu Fergie poinformowała, że zespół zawiesza działalność.

Warto wspomnieć, że grupa jest laureatem aż 80 nagród i 116 nominacji. Są zdobywcami 7 prestiżowych nagród Grammy, oraz byli nominowani m.in. do Billboard Music Awards, Brit Awards, MTV Music Video Japan oraz Billboard Awards.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla portalu NutaFM - Łukasz Borys

źródło: rmf.fm

Wyświetlony 1566 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT