fbpx
sobota, 19 grudzień 2015 22:39

Felieton Bez prądu #7 Ellie Goulding - Guns And Horses (acoustic)

Napisał

„Guns And Horses” to piosenka z debiutanckiego albumu "Lights" (2010) angielskiej wokalistki Ellie Goulding. Nie jest to niestety jeden z największych przebojów tej artystki, a moim zdaniem powinien. Dlaczego? Ten rytm, wokal, teks i melodia. Świetnie brzmi nawet, po 5 latach od premiery. Warto tutaj zwrócić uwagę na teledysk, który został nagrany w Griffith Park w Nowym Yorku. Ciężko w to uwierzyć, prawda?

Ale dziś polecam Wam wersję bez prądu, tej kompozycji. Według mnie jest świetna.

 

 

Ellie Goulding popularność osiągnęła dzięki swojej płycie „Lights” z 2009 roku i wydaniu kilku singli z „Your song” na czele. Druga płyta Goulding – „Halcyon” została wydana w październiku 2012 roku. Piosenka „I Know You Care” została wykorzystana w promocji filmu „Now Is Good”. Natomiast kolejnymi utworami promującymi krążek były „Figure 8″, „Explosions” i „I Need Your Love”. 20 kwietnia 2013 roku wokalistka wystąpiła na swoim pierwszym koncercie w Polsce. We wrześniu 2013 artystka opublikowała teledysk do jej wersji piosenki „How Long Will I Love You”, która dotarła do 3 pozycji w Wielkiej Brytanii. Z kolei na początku stycznia 2014 roku premierę miał teledysk do singla „Goodness Gracious”, a w lutym tego samego roku premierę miał singiel „Beating Heart”, który stanowił ścieżkę dźwiękową filmu „Niezgodna”. Niemalże rok później, bo, 8 stycznia 2015 roku odbyła się premiera znakomitego singla „Love Me Like You Do” promującego niezwykle kasowy film „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, a 22 stycznia br. premierę miał teledysk do tego utworu.

Ellie Goulding to niezwykle zdolna i przepiękna dziewczyna, obdarzona anielskim wokalem i niepowtarzalną wrażliwością muzyczną. Osobiście uwielbiam jej piosenki, a cenię przede wszystkim za wokal i szczerość w muzyce:)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla portalu NutaFM - Łukasz Borys

źródło: wikipedia.org

Wyświetlony 1538 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT