fbpx
środa, 20 maj 2020 10:17

Jej piosenki mają moc by zmieniać świat? - wywiad z Wioletą Kościńską

Napisała
Wioleta Kościńska Wioleta Kościńska źródło: oficjalny facebook FP artystki

Utwór Nieodgadniona jest szczególny przez swój przekaz ponieważ jest zwieńczeniem mojej osobowości, waleczności, siły każdego z nas, a to właśnie chcę przekazać innym: Uważam, że każdy człowiek sam w sobie jest istotą Nieodgadnioną, nieprzewidywalną wielką siłą. - mówi w wywiadzie dla portalu NutaFM.pl wokalistka Wioleta Kościńska

Cześć Wioleto, na swoim oficjalnym Fanpage na facebooku napisałaś:

Jestem solistką, tworzę własne utwory w gatunku szeroko rozumianego POP/ROCK z domieszką brzmień elektronicznych. Lubię łączyć różne style, aby każdy utwór wyróżniał się i zaskakiwał tekstem oraz muzyką. Piszę teksty o jak najbardziej pozytywnym przekazie, budującym i motywującym do działania. - pisze Wioleta Kościńska na swoim FP

Skąd wziął się pomysł na pisanie muzyki właśnie o takim motywującym charakterze, czy to wynika z jakichś konkretnych przemyśleń, planu czy też po prostu samo z siebie tak wyszło?

Wynikło to z potrzeby przekazania wszystkim ludziom jak powinny wyglądać relacje pomiędzy nami, abyśmy się szanowali nie walczyli ze sobą tylko się uzupełniali, wspierali i doceniali wartość i niezwykłość w każdym z nas.

Bardzo słuszne, słyszałaś już wykonania swoich utworów w naszym radiu?

Nieodgadniona - Wioleta Kościńska
Ocalić Musisz - Wioleta Kościńska
Tyle Masz - Wioleta Kościńska
Strach - Wioleta Kościńska

- Tak, słuchałam.

Czy któryś z tych utworów jest dla Ciebie jakoś szczególnie ważny?

- Szczerze mówiąc to tak najnowszy utwór Nieodgadniona jest szczególny przez swój przekaz ponieważ jest zwieńczeniem mojej osobowości, waleczności, siły każdego z nas,a to właśnie chcę przekazać innym: Uważam, że każdy człowiek sam w sobie jest istotą Nieodgadnioną, nieprzewidywalną wielką siłą, więc każdy może się z nim utożsamić.

Chciałam Ci powiedzieć coś od siebie, wiesz ja prywatnie jestem samotną matką po przejściach związanych m.in z przemocą domową i ciągle walczę jeszcze o odzyskanie samej siebie – Twoje utwory dały mi naprawdę dużo i z całą pewnością równie pozytywnie wpłyną też na innych, zwłaszcza na kobiety które znalazły się w swoim życiu w trudnych sytuacjach. Czy zdawałaś sobie sprawę z tego, że Twoja twórczość ma ogromną siłę by zmieniać świat?

- No to mnie zaskoczyłaś.... to widać jak jesteś silna i jaką masz wielką siłę w sobie. przykro mi, że to musiałaś przejść. Mam nadzieję, że w Twoim życiu doświadczysz już tylko dobra i pięknych chwil. A w odpowiedzi na pytanie to miałam taką nadzieję, że te utwory będą pomagały i zmieniały świat i ludzi na lepsze choćby w najmniejszym stopniu.

Trzeba przyznać, że to Ci się udało, przynajmniej z mojego punktu widzenia, ale myślę, że dla wielu osób właśnie te utwory będą miały większe znaczenie niż tylko w sensie stricte muzycznym. Ty prywatnie też jesteś mamą prawda?

- Tak, zgadza się mam dwójkę wspaniałych dzieci.

Co sądzą o Twoim debiucie muzycznym Twoi bliscy i o tym co teraz zaczęło się dziać w Twoim życiu? Wspierają Cię, czy wręcz przeciwnie?

- To różnie niektórzy bardzo się cieszą i są dumni, a niektóre osoby traktują to jak niewidzialne powietrze.

A co Twoje dzieci o tym myślą? Podoba im się że będą miały "sławną mamę" czy raczej tęsknią kiedy nagrywasz lub koncertujesz i wolały by żeby mama była z nimi w domu?

- Na pewno tęsknią, ale nie zauważam niechęci do tego co robię, a wręcz córeczka i synek ćwiczą razem ze mną śpiewanie.

I to jest chyba najważniejsze dla każdej matki, kiedy dzieci ją wspierają prawda?

- Oczywiście, tym bardziej jeśli można czas na ćwiczenia wokalne połączyć z czasem spędzonym z dziećmi.

Odchodząc od tych kwestii rodzinnych i wracając do samej Ciebie powiedz jak długo funkcjonujesz już tak naprawdę na rynku muzycznym i na jakim etapie swojej kariery znajdujesz się aktualnie? Jaką drogę przebyłaś właśnie by dotrzeć do punktu w którym znajdujesz się obecnie?

- Na rynku zaczęłam być obecna od 2018r. wtedy to wraz z koleżanką założyłyśmy duet pod nazwą ATENO Jej utwory jak i moje wysłałyśmy do Tylko Polska Muzyka i to wtedy zadebiutowałyśmy na portalach cyfrowych i w Empiku. Później zadebiutowałam już jako Solistka ponieważ okazało się, że koleżanka z duetu nie jest zainteresowana aby wejść w muzykę zawodowo. Droga jaka została przebyta do tego miejsca w jakim się znajduje jest długo oczywiście. Pierw zaczęło się w Domu kultury śpiewanie, potem był chór kościelny czterogłosowy, w którym dużo się nauczyłam ponieważ były wyjazdy na warsztaty muzyczne prowadzone przez znanych dyrygentów takich jak: Piotr Pałka, Hubert Kowalski, Paweł bębenek i inni. Później zbierałam nowe doświadczenia nauczyłam się gry na gitarze co potem zostało wykorzystane do nagrania i tworzenia moich utworów. Były również zespoły muzyczne Rock/Pop, Reggae. A potem współpraca z wytwórnią muzyczną Delphy Records i nagranie singla NIEODGADNIONA.

Co stanowiło dla Ciebie do tej pory największe wyzwanie?

- Największym wyzwaniem myślę, że była już taka profesjonalna praca całe przygotowanie od strony wokalnej, produkcji ale również promocyjnej.

Będziemy w związku z Twoją wygraną w naszym konkursie budować dla Ciebie stronę www (strona powstanie pod adresem wioletakoscinska.nutafm.pl - realizatorem strony jest firma W3wiedxma Web Studio) i wiemy, że Pandemia nieco pokrzyżowała Twoje plany koncertowe, jednocześnie też odsuwając w czasie zebranie materiału foto do Twojej strony www. Jak radzisz sobie teraz, w czasach "koronakryzysu" jak to wpłynęło na bieg twojej kariery muzycznej jakie jeszcze zmiany w Twoich planach to wywołało?

- Niestety ta sytuacja źle wpłynęła na rozwój kariery, ponieważ wszystko stanęło w miejscu, przez brak koncertów jak również byłam zmuszona wstrzymać współpracę z wytwórnią. Ale już mam nowy pomysł myślę może nagrać utwór własnymi siłami i ruszyć online jak to robią teraz wszyscy. Zobaczymy.

Ta sytuacja rzeczywiście wiele zmieniła na rynku muzycznym w biznesie i na wielu innych płaszczyznach. Część artystów podejmuje teraz takie działania typu Hot16Challenge2 m.in prezydent się skusił na nagranie rapowanej zwrotki, ostatnio na naszym fanpage publikowaliśmy nawet Majkę Jeżowską, czy planujesz też nagrać coś w takiego?

- Widziałam te nagrania, ale przyznam, że nie lubię wchodzić w takie polityczne gierki. Wolę nagrać własny utwór i w nim przekazać co myślę niż bawić się w takie zagrywki, to po prostu do mnie nie pasuje nie czuję tego,to nie mój styl.

Rozumiem. Bardzo dziękuję za rozmowę i na zakończenie życzę Ci jako mamie wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającego się niebawem dnia matki oraz wielu kolejnych sukcesów muzycznych. Mamy nadzieję, że uda nam się w ramach naszej akcji #wyjdźzgarażu #zacznijgrać do tych Twoich sukcesów dołożyć naszą cegiełkę i pomóc Ci spełnić Twoje marzenia.

- Dziękuję pięknie za rozmowę i za wszystko. Tobie również życzę sukcesów zawodowych, osobistych i życiowych.

 

Dla Portalu NutaFM.pl - Jolanta Bigos 

Wyświetlony 2915 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT