fbpx
poniedziałek, 06 październik 2014 15:00

Relacja z finałowego koncertu Urbanator Days 2014 - Warszawa

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Michał Urbaniak - Urbanator Days Michał Urbaniak - Urbanator Days

O warsztatach dowiedziałam się z anteny nieistniejącego już, radia PiN. Sobotni wieczór wypełniony był muzyką najlepszej jakości.

 
 
          To moje pierwsze zetknięcie z Amfiteatrem Parku Sowińskiego, ale z pewnością tam powrócę. Jest większy od obiektu na Bemowie, w równie urokliwej okolicy.
Koncert wystartował kilkanaście minut po 17:00, zapowiadał go p. Piotr Stelmach (radiowa Trójka). 
Band Michała Urbaniaka (w składzie: M. "Patches" Stewart - trąbka, F. Temowo - gitara, P. Tomaszewski - instr. klawiszowe, O. Williams - git. basowa, T. Miller - perkusja, A. "Stewlocks" Ninvalle - rap) zabrał słuchaczy w podróż po różnych rytmach, klimatach, kontynentach... Rewelacyjne aranżacje, spektakularne solówki - nie było chwili zastoju, wytchnienia. W I części koncertu wystąpiła również wokalistka Mika Urbaniak, która jest w rewelacyjnej formie.
 
          II część koncertu to jam session z uczestnikami tegorocznej edycji Urbanator Days, grających utwór M. Urbaniaka "Bad Times".
 
Warto nadmienić, że to nie koniec polskiej trasy warsztatów - następne kolejno w:
 
 
 
Zajęcia trwają dwa dni. Jak mówi M. Urbaniak na zajęciach odchodzi się od standartowego grania z nut, "tworzy się jazz bez spinki". Zaproszenie skierowane jest do wszelkiego rodzaju instrumentalistów i wokalistów.
Warsztaty są DARMOWE, trzeba się jednak wcześniej na nie zapisać. Gorąco polecam, w przyszłym roku na pewno na nich zawitam.
Wyświetlony 735 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT