fbpx
piątek, 19 październik 2018 10:33

SESAXTIAN FELISAX - ''SESAXTIAN FELISAX''(EP, 2018)

Napisał

Sesaxtian Felisax to artystyczny pseudonim Sebastiana Feliciaka – saksofonisty, kompozytora, aranżera i producenta muzycznego. Współpracował z takimi gwiazdami jak między innymi: Zbigniew Hołdys, Kayah, Tom Jones, Anna Serafińska, Włodzimierz Korcz, Tymon Tymański, Krzysztof Piasecki, Czesław Mozil, Piotr Bukartyk, Grupa Mozarta. W tym roku Sesaxtain postanowił spróbować sił w autorskim repertuarze. W nagraniu epki wzięli udział: gitarzysta Krzysztof Łochowicz, pianista Marcin Patryk oraz wirtuoz trąbki – Daniel Orlikowski.

Płytka zawiera cztery piosenki utrzymane w chillout’ owej stylistyce. Otwierający epkę ‘’Give me’’ jest pełnym ciepła dialogiem pomiędzy saksofonem a wokalistką Jagodą Stach.

‘’Show me’’ idealnie pasuje do romantycznych przechadzek brzegiem morza. Kobieca wokaliza może kojarzyć się ze śpiewem syreny, która wabi swym głosem zbłąkanych żeglarzy.

Gorące rytmy słychać w ‘’Never give up’’, z granymi unisono partiami saksofonu i trąbki. Bardzo tanecznie jest również w zamykającym całość ‘’It’s my wife.’’ Nota bene, piosenka powstała z myślą o żonie artysty.

Dzięki tej epce możemy łatwo przywołać gorącą, letnią atmosferę. To bardzo swobodnie płynąca relaksująca muzyka, zagrana i zaaranżowana z polotem i elegancją. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie czekać na dużą płytę.

Wyświetlony 2238 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT