fbpx
niedziela, 09 wrzesień 2018 08:16

Mariusz Wawrzyńczyk ''Zawsze pod wiatr'' (2018)

Napisał

Mariusz Wawrzyńczyk jest młodym, utalentowanym wokalistą, który bardzo wcześnie zaczął swą przygodę z muzyką. Wystąpił, z powodzeniem, w programach ‘’Szansa na sukces’’ i ‘’Bitwa na głosy’’ (w drużynie Urszuli Dudziak). Największym osiągnięciem artystycznym Mariusza była wygrana w kategorii ‘’Debiuty’’ na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Po tych sukcesach przyszedł czas na nagranie pierwszej płyty pod tytułem ‘’Zawsze pod wiatr.’’

Album zawiera 11 autorskich kompozycji oraz remix wielkiego przeboju Bajm ‘’Biała armia.’’ Muzykę dla Mariusza napisało wielu uznanych kompozytorów takich jak np.: Tomasz Lubert, Adam Abramek, Marek Kościkiewicz. Utwory są zróżnicowane stylistycznie – od nowoczesnego synth popu, przez disco, rock akustyczny aż po piosenkę poetycką.

Mariusz jest obdarzony ciepłym głosem o szerokim rejestrze. Każdy utwór na płycie ma szansę stać się przebojem. Wystarczy posłuchać rytmicznego ‘’Placebo’’, dyskotekowo – popowego ‘’Zawsze pod wiatr’’ (mądry tekst o podejmowaniu walki o szczęście), czy też tanecznego ‘’Miłość to deszcz’’. Mariusz świetnie czuje się też w nastrojowych balladach, w których ukazuje swoje liryczne oblicze: ‘’Miłość jest wśród nas’’, ‘’Labirynt myśli’’ (muzyka Marka Kościkiewicza), zmysłowy ''Daleko od ciebie.’’

Na płycie szczególnie podobają mi się pół akustyczne, pełne optymizmu ‘’Miłość jest wśród nas’’ i ‘’Nie przestawaj marzyć. Warto zwrócić uwagę na piosenkę ‘’Mały chłopiec’’, z ciepłymi dźwiękami fortepianu i niezwykle szczerym wyznaniem:

 

‘’Marzę o tym aby cofnąć czas do momentu, kiedy byłem mały.

Wtedy wszystko było całkiem inne Miałem wtedy więcej wiary.’’

 

W podobnym, melancholijnym klimacie utrzymana jest ballada ‘’Tylko serce kocha wiernie.’’ Remix ‘’Białej armii’’ brzmi bardzo nowocześnie i jeszcze bardziej tanecznie (nowa aranżacja tej piosenki przypomina mi dokonania Kombi).

Reasumując – ‘’Zawsze pod wiatr’’ to udany debiut artysty, który mimo młodego wieku, ma już dość klarowną wizję swej muzycznej drogi. Utwory są melodyjne, dobrze zaaranżowane, a Mariusz śpiewa je z radością i pasją. Moim zdaniem niektóre dyskotekowe rytmy psują nieco skądinąd dobre utwory (‘’To tylko chwila’’, ‘’Miłość do deszcz. Płyta nie tylko dla zdeklarowanych fanów rocka.

Wyświetlony 2750 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT