fbpx
środa, 16 wrzesień 2015 21:00

Jak zostać tekściarzem, czyli nauka pisania tekstów piosenek Wyróżniony

Napisała

Jesteś początkującym muzykiem, masz zespół i kompozycje, ale szukasz dla siebie odpowiednich tekstów piosenek? A może piszesz „do szuflady”, zastanawiając się nad karierą autora słów? Teraz, w zaciszu własnego domu, możesz dowiedzieć się, w jaki sposób stać się profesjonalnym tekściarzem – na rynku wydawniczym pojawiła się książka "Jak zostać tekściarzem, czyli nauka pisania tekstów piosenek".

 

Autorem książki jest Michał Kozłowski - (ur. 1983 r.) – zawodowy tekściarz, poeta, autor kilkuset tekstów piosenek. Założyciel portalu tekściarskiego tekstydopiosenek.pl na którym oferuje własne teksty, jak również uczy pisania początkujących tekściarzy. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Literacko-Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma za sobą kilkuletnią współpracę z kilkoma wrocławskimi zespołami, w których był wokalistą i tekściarzem.

Co charakteryzuje dobry tekst? Autor książki mówi:

„Moja filozofia pisania jest prosta. Tekst musi być świetny. Tzn. musi być to tekst, który idealnie pasuje do konkretnej muzyki, którego słowa są zapamiętywalne (trafione szlagworty) i powtarzane przez słuchaczy, który porusza - wzbudza emocje. Tekst, który sam chciałbym zaśpiewać. Tekst, z którym słuchacz utożsamia się i bierze go za swój. I w końcu, tekst, który nie moralizuje, nie jest o niczym, jest dobrze napisany (rozbudowany warsztat tekściarski), który rozpoczyna od konkretu, a kończy na ogóle.”

Wśród ulubionych polskich autorów tekstów wymienia, m.in: Agnieszkę Osiecką, Kazika Staszewskiego, Grzegorza Ciechowskiego, czy Kubę Sienkiewicza – autora przedmowy do „Jak zostać tekściarzem…”

Czego można spodziewać się po lekturze książki? W treści zostały poruszone praktycznie wszystkie kwestie związane z problemem i procesem pisania tekstu do piosenki. Czytelnik znajdzie tu porady, ćwiczenia, praktyczne wskazówki. Omówiony został warsztat tekściarza, rodzaje tekstów, sylwetki najlepszych polskich tekściarzy, ranking najlepszych polskich tekstów oraz zagadnienia związane z prawem autorskim.

Niewątpliwą wartością wydawnictwa jest możliwość poznania pracy tekściarza "od kuchni", a także omówienie czym jest, z czego składa się dobry tekst do piosenki. Jeśli masz swój zespół, jesteś solistą, wykonawcą, producentem, który potrzebuje dobrych tekstów do swojego repertuaru – to książka zdecydowanie dla Ciebie – już dziś spełnij marzenie o pisaniu profesjonalnych tekstów!

Książka jest objęta patronatem Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016, a także Radia Wrocław Kultura.

Poniżej informacje o tym, gdzie można kupić książkę i za ile. Bardzo polecamy!


Redakcja nutafm.pl poleca!

Wyświetlony 8667 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT