fbpx
niedziela, 22 listopad 2020 21:33

Najlepsze darmowe wtyczki VST 2020: syntezatory, automaty perkusyjne i efekty - Musisz je mieć! Wyróżniony

Napisała

Ale czy darmowe wtyczki mogą być naprawdę dobre? Jako społeczeństwo często jesteśmy sceptyczni, kiedy dostajemy coś za free. Tym razem jeśli chodzi o oprogramowanie muzyczne, marzenie się spełniło - naprawdę możesz pobrać profesjonalne wtyczki zupełnie za free bez żadnych zobowiązań i tworzyć muzykę za darmo - sprawdź nasze zestawienie najlepszych darmowych wtyczek i procesorów dźwięku.

Ale jak to się w ogóle dzieje, że możesz mieć naprawdę dobre wtyczki całkowicie za free bez zobowiązań? Cóż, właściwie istnieje wiele powodów, dla których programiści tworzą i rozpowszechniają tzw. Freeware.

Często bezpłatne wtyczki działają jako promocja rozszerzonej płatnej wersji tej samej wtyczki lub jako punkt wejścia do reszty oferty programisty. Czasami darmowe wtyczki są starszymi wersjami ostatnio zaktualizowanego produktu; czasami są tworzone jako ćwiczenie edukacyjne dla programisty i do portfolio, a czasem po prostu z pasji i miłości do programowania.

Bez względu na powody, rezultat jest taki, że internet jest pełen wysokiej jakości darmowych wtyczek m.in tych do tworzenia muzyki takich jak syntezatory, efekty i narzędzia produkcyjne, które można pobrać za darmo (lub, w kilku przypadkach, w zamian za adres e-mail). Zestawiam tutaj dla Ciebie kilka wtyczek do różnych zastosowań uznanych za najlepsze w 2020r. Czytaj, pobieraj i korzystaj :) Nie ma za co.

Najlepsza darmowa wtyczka syntezatora

DiscoDSP OB-Xd
Mac/PC/Linux (Płatna wersja iOS również dostępna) | VST/AU

(źródło grafiki: DiscoDSP)

Subiektywnie rzecz biorąc: istnieje wiele doskonałych darmowych syntezatorów i w zależności od Twoich upodobań, potrzeb i skłonności muzycznych, możesz możesz uważać zupełnie inne wtyczkę syntezatora za „najlepszą”. Jednak, ta niedawno zaktualizowana emulacja Oberheim OB-X niewątpliwie liczy się jako darmowe narzędzie, które po prostu musisz mieć, bez względu na gatunek, w którym pracujesz.

OB-Xd jest bogatym i gęsto brzmiącym syntezatorem w stylu analogowym, który nie tylko brzmi dobrze według standardów darmowego syntezatora, ale także radzi sobie z komercyjnymi wtyczkami. Chociaż może brakować niektórych dzwonków i gwizdów emulacji znanych marek, takich jak Arturia's V Collection - czy wbudowane efekty, sekwencjonowanie lub obszerna biblioteka presetów - OB-Xd opiera się na projekcie inspiracji sprzętowej z filtrem morfingu i wariacją głosu. 

Oryginalny OB-X stał się potężnym, wszechstronnym syntezatorem, uwielbianym ze względu na mięsiste dźwięki i łatwy w użyciu interfejs, a OB-Xd zapewnia autentyczną rekreację w Twoim DAW za darmo. Koniecznie pobierz!

Najlepsza darmowa wtyczka do automatu perkusyjnego

AudioSpillage MiniSpillage
Mac | AU

 

 

(źródło grafiki: AudioSpillage)

Ta okrojona wersja imponującego DrumSpillage to zgrabny i znakomicie brzmiący syntezator perkusyjny. Chociaż przycina 13 dźwięków wersji płatnej do zaledwie trzech algorytmów syntezy, nadal istnieje zaskakujący zakres tonów, które można wydobyć z jego silnika.

Generator bębna basowego łączy w sobie tony i modulację częstotliwości, aby kształtować mocne uderzenia, trzęsące się z głośników, podczas gdy moduł Hi-Hat łączy wiele oscylatorów, filtrów szumów i filtrów rezonansowych, tworząc asortyment specyficznych metalicznych, przypominających maszyny dźwięków. Ostatnim elementem układanki jest Wood Drum, który modeluje różne tony, drewniane uderzenia i dźwięki perc ze średniej półki.

Filtry, zniekształcenia i modulatory dopełniają pakiet, oferując ruch i elastyczność, co oznacza, że ​​MiniSpillage jest czymś więcej niż tylko prostym statycznym generatorem bębnowym.

Najlepsza darmowa wtyczka pogłosu (reverb)

TAL-Reverb-4
Mac/PC/Linux | VST/AU/AAX

 

 

(źródło grafiki: Togu Audio Line)

Nie dało by się zrobić listy najlepszych darmowych wtyczek bez włączania gdzieś Togu Audio Line. Szwajcarski developer jest jednym z najbardziej znanych wśród producentów oprogramowania freeware dzięki obfitym zbiorom, inspirowanych stylem vintage plików do pobrania (a jego płatne wtyczki są również bardzo warte twoich pieniędzy).

TAL-Reverb-4 to pogłos w stylu retro z szerokim zakresem i kontroli dyfuzji, dzięki czemu dźwięk może przejść od mocnego echa aż do epickiego efektu rozległego otoczenia. Wbudowana sekcja modulacji dodaje ruchu, zapewniając autentycznie brzmiący „chybotliwy” pogłos z lat 80., a wysokie i niskie EQ pomagają oswoić i ukształtować efekt. TAL-Reverb-4 jest prosty, ale bardzo skuteczny w przypadku różnych źródeł dźwięku. Jeśli chcesz zobaczyć w akcji TAL-Reverb-4 polecamy Ci ten film na youtube

Najlepsza darmowa wtyczka z efektem delay

ValhallaDSP SuperMassive
Mac/PC | VST/AU/AAX

 

 

(źródło grafiki: ValhallaDSP)

ValhallaDSP tworzy jedne z najlepszych komercyjnych wtyczek pogłosowych i opóźniających, ale przez lata twórca potraktował nas również kilkoma niezbędnymi gratisami, takimi jak doskonałe Freq Echo i Space Modulator. SuperMassive to najnowsza bezpłatna oferta Valhalla i niewątpliwie jeden z najbardziej zręcznych i potężnych bezpłatnych efektów, jakie kiedykolwiek można było spróbować.

SuperMassive ma naprawdę "supermasywny", stereofoniczny multi-mode delay zdolny do generowania ekstremalnego sprzężenia zwrotnego i gęstego wymycia powtórzeń. Ta wtyczka jest idealna do inspirujących pomysłów na projektowanie dźwięku.

Z wieloma dostępnymi typami opóźnień, przyzwoitym zestawem ustawień wstępnych, interaktywnym przewodnikiem pomocy i, co najważniejsze, wspaniałym dźwiękiem, ta wtyczka była by absolutnym must have, nawet gdyby nie była darmowa!

Najlepsza darmowa wtyczka EQ

Ignite Amps PTEQ-X
Mac/PC | VST/AU/AAX

 

 

(źródło grafiki: Ignite Amps)

Oprócz kompresora LA-2A i Roland Space Echo, korektory Pultec są jednymi z najczęściej emulowanych efektów sprzętowych i każdy nowoczesny producent powinien mieć taki w swoim cyfrowym zestawie narzędzi. Na szczęście dzięki Ignite Amps można bezpłatnie dodać wysokiej jakości Pultec do swojego arsenału.

PTEQ-X to więcej niż jeden korektor Pultec; w rzeczywistości zawiera modele trzech najbardziej znanych efektów sprzętowych marki. Obejmuje to EQP-1A, znany ze słynnej „sztuczki Pultec”, która umożliwia użytkownikom wycinanie i zwiększanie częstotliwości wokół tej samej częstotliwości dolnej, co może zdziałać cuda, nadając ostrości basom i kickom.

Best free filter plugin

Audiomodern Filterstep
Mac/PC/iOS | VST/AU/AAX/AUv3

 

 

(źródło grafiki: Audiomodern)

Filterstep jest filtrem typu multi-mode skupionym na sekwenserze z trybami dolnoprzepustowym, górnoprzepustowym i pasmowym. Element sekwensera ma regulowaną długość zakresów do 64 stopni, z których każdy jest wyposażony w suwak do ustawiania poziomu odcięcia filtra. Świetnie nadaje się gdy trzeba dodać ścieżce nieco ruchu, lub gdy masz poczucie, że czegoś tu jeszcze brakuje. Dobrze sprawdza się szczególnie przy dźwiękach elektronicznych, ale nie tylko. Możesz też spróbować podpiąć ten efekt pod całość sumy, żeby nieco "udziwnić" riser lub jakieś przejście.

 

Najlepsza darmowa wtyczka kompresora

Audio Damage RoughRider 3
Mac/PC/Linux/iOS | VST/AU/AAX/AUv3

 

 

(źródło grafiki: Audio Damage)

Niezaprzeczalny darmowy klasyk, Rough Rider jest - według jego twórcy - jedną z najczęściej pobieranych wtyczek kompresorów dynamiki wszechczasów. Można go uznać za całkowicie bezkompromisowy i bardzo efektownie brzmi na grupie bębnów czy partiach syntetycznych. Jeśli chcesz naprawdę usłyszeć kompresję - użyj Rough Ridera, podobno nawet ktoś komu "słoń na ucho nadepnął" usłyszy tą różnicę ;)

Najlepsza wtyczka do zniekształceń

Softube Saturation Knob
Mac/PC | VST/AU/AAX

 

 

(źródło grafiki: Softube)

Świat uwielbia wtyczki z jednym pokrętłem, a popularny saturator Softube to klasyk gatunku. Chociaż nie jest to najbardziej ekstrawaganckie lub destrukcyjne zniekształcenie, jego zdolność do dodawania subtelnej głębi w średnim zakresie i naturalnej, melodyjnej degradacji dźwięków sprawia, że ​​jest niezbędnym narzędziem produkcyjnym.

Prostota jest kluczem do popularności tego pokrętła nasycenia - nie ma tu podmenu ani alternatywnych widoków interfejsu użytkownika; po prostu załaduj wtyczkę na żądaną ścieżkę i przekręć pokrętło, aby dodać odrobinę piasku. Jedyną inną kontrolką jest przełącznik do regulacji częstotliwości, na które efekt ma być skierowany.

Proste i satysfakcjonujące narzędzie do szybkiego dodawania charakteru perkusji, syntezatorom, wokalom i nie tylko.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej wtyczce tutaj znajdziesz recenzję tej wtyczki w formie video, którą Ci polecam.

Najlepsza darmowa wtyczka do efektu modulacji

Blue Cat Audio Chorus/Phaser/Flanger
Mac/PC | VST/AU/AAX

 

(źródło grafiki: Blue Cat Audio)

OK, wiem, to nie jedna wtyczka a trzy, ale trio Blue Cat Audio efektów modulacyjnych inspirowanych stylem vintage to zasadniczo trzy odmiany wspólnej koncepcji. Każdy z nich czerpie inspiracje z klasycznego sprzętu, replikując klasyczne, analogowe podejście do podstawowego efektu modulacji.

Włącz Vintage Chorus, aby uzyskać bogatą, stereofoniczną grubość; użyj Vintage Flanger, aby uzyskać dziwne dźwięki robotów; i uruchom Vintage Phaser, aby uzyskać głęboką modulację. Wszystkie trzy wtyczki są wyposażone w elementy sterujące do regulacji głębi, szerokości stereo i jakości tonalnej efektu. Możesz pobrać wszystkie trzy, a także doskonały korektor, kartę sim wzmacniacza i nie tylko, w pakiecie darmowym Blue Cat.

Najlepsza darmowa wtyczka do efektów kreatywnych

Audio Blast Instalooper
Mac/PC/Linux | VST/AU

 

 

(źródło grafiki: Audioblast)

Jak sama nazwa wskazuje, Instalooper to wtyczka zaprojektowana do zapętlania dźwięku w locie. Jest to jednak coś więcej niż tylko wirtualny pedał looper, dzięki pięciu wbudowanym efektom, które pozwalają użytkownikom na wypaczanie, manipulowanie i glitchowanie pętli, aby uzyskać fajne, kreatywne rezultaty.

Wtyczka zawiera cztery ścieżki pętli, z których każda może przechwytywać inną zsynchronizowaną z tempem pętlę dźwięku, z kontrolkami wysokości i wstecznej manipulacji odtwarzaniem. Opcje efektów obejmują phaser, bit crusher, filtr górnoprzepustowy, auto panner i warping Time Expander.

Ten darmowy egzemplarz jest świetny do użytku na żywo - spróbuj zmapować wyzwalacze pętli i elementy sterujące efektami na urządzenie MIDI, aby ćwiczyć z improwizowanymi pętlami!

 

Dla Portalu NutaFM.pl

- red. nacz. Jolanta Bigos

 

___________

źródło: www.musicradar.com

Wyświetlony 3743 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT