fbpx
niedziela, 19 listopad 2017 19:16

Mi Guitar - instrument dla każdego czy tylko gadżet muzyczny?

Napisała

Firma Magic Instruments zaprezentowała nam instrument jak twierdzą "dla każdego". Twórcy twierdzą, że na tej "gitarze" nauczy się grać każdy i to w zaledwie kilka minut.

Mi Guitar nie jest w rzeczywistości prawdziwym instrumentem, faktycznie jest gadżetem przypominającym swoim wyglądem gitarę elektryczną, w rzeczywistości jednak granie na niej przypomina bardziej granie w Guitar Hero na PS4.
Gitara - umówmy się, że tak będziemy nazywać ten gadżet - różni się od tradycyjnego elektrycznego wiosła chociażby tym, że gryf kończy się na siodełku, struny mają zaledwie kilkanaście cm i mieszczą się wyłącznie w zarysie pudła, a na gryfie zostały one zastąpione przyciskami.
Można ją połączyć z aplikacją na telefonie lub tablecie i cieszyć się zagraną przez siebie muzyką np przy ognisku. Na gryfie zamiast strun i progów znajdują się ponumerowane przyciski - jak twierdzi twórca gadżetu, chodziło o to żeby zniwelować trudność polegającą na zapamiętaniu chwytów gitarowych. Gadżet świetnie sprawdzi się również do organizowania ciekawych imprez karaoke ponieważ aplikacja w naszym urządzeniu mobilnym wyświetla nie tylko numery przycisków, które należy przycisnąć aby zagrać odpowiedni akord ale również teksty piosenek. Brzmienie zagranych chwytów można modyfikować dzięki dodatkowym przyciskom bocznym na gryfie oraz za pomocą mixera do tworzenia efektów dźwiękowych. Aplikacja umożliwia również zapis wykonanego utworu, a podświetlenia na gryfie ułatwiają granie w półmroku. Instrument ma wbudowany głośnik i złącze zasilania 1/8 cala, można również włożyć do niego 8 baterii AA które dają nam 3-6h grania bezprzewodowo gdziekolwiek jesteśmy.

Utwory będzie można zakupować za pomocą aplikacji w cenie 0,99 $ za utwór lub w abonamencie w wysokości 5,99 $ na miesiąc. Koszt urządzenia to 499 $.

Godnym uwagi jest fakt że można na tym fantastycznym muzycznym gadżecie zagrać jednak nie tylko odtwórczo znane piosenki ale również tworzyć własne kompozycje używając przycisków na gryfie jak standardowych chwytów. Czy spowoduje to pojawienie się większej ilości artystów śpiewających na scenie lub czy urządzenie ma szanse zastąpić tradycyjne gitary na scenie?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla portalu NutaFM - Wiedxma

Wyświetlony 5257 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT