fbpx
wtorek, 27 wrzesień 2011 19:09

Groove Coverage

Napisane przez Konstantyn XI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Groove Coverage Groove Coverage

Groove Coverage podbijają listy przebojów na całym świecie...

 

"Pokrycie rowka" - tak można na polski przetłumaczyć termin Groove Coverage. Jednak muzycy GC utworzyli własną definicję tego zestawienia. Brzmi ono tak: "Groove znaczy dać życie wszystkiemu co gramy i sprawić, by wszyscy to pokochali", jak na razie udaje się im to doskonale.

 

 

Zespół ten powstał w 2001 roku, a założycielami byli trzej DJ-e: Axel Konrad, Ole Wierk i Markus Schaffarzyk (7 listopada 1978, pseud. DJ Novus). Pierwszym ich wspólnym dorobkiem był utwór "Are You Ready". Singiel znalazł uznanie słuchaczy, co przyczyniło się do nagrania debiutanckiej płyty. I tak powstał "Covergirl". Kompozycja promująca ten album to wielki przebój Mike Oldfielda - "Moonlight Shadow". W tym właśnie numerze zadebiutowała wokalistka Mell (Melanie Munch - 8 kwietnia 1981). MS podobnie jak poprzednik spotkał się z uznaniem i w ciągu dwóch tygodni stał się złotą płytą. Następnie przyszedł czas na balladę "God Is A Girl", która nie odstąpiła od pozostałych i w listopadzie 2002 wskoczyła na pierwsze miejsca list przebojów w Niemczech i Austrii. W Polsce, w podsumowaniu PiF PaF piosenek najczęściej granych w 2003 roku, znalazła się na dwudziestym pierwszym miejscu. Wokal to tej piosenki i całej płyty wykonała młoda dziewczyna - Verena Rahm (14 maja 1984). Zastępowała ona Mell z powodu ciąży wokalistki.

 

 

Groove Coverage to bez wątpienia największe odkrycie sceny Dance/Pop roku 2003. Po sukcesie pierwszej płyty przyszedł czas na drugą. Płytę zapowiadało tytułowe "7 Yeras & 50 Days". Krążek, oprócz premierowego materiału, zawiera wielki hit zespołu, piosenkę "Poison" - cover nagrania Alice'a Coopera. Krążek podobnie jak poprzedni został skomponowany przez Alexa Konrada, Ole Wierka i Dj Novusa i miał wiele reedycji, np. Christams Edition, Edycja Limitowana. Projekt GC uzyskał również wiele nagród, najpopularniejsze to: Deutscher Dance Award 2003, Mc Mega Music Award 2003 i polską Eska Music Awards 2004. Następny okres w historii to trasa koncertowa w Europie, Azji i Ameryki Północnej. Jednak po ponad roku od ostatniego albumu przyszedł czas na nastepny ...

 

DJ Novus

 

Markus już od najmłodszych lat dzieciństwa wykazywał duże zainteresowanie muzyką. W wieku 8 lat otrzymał swój pierwszy magnetofon i słuchał przeważnie Elvisa Presleya i Madonny. Zainspirowany różnymi występami w Monachium zaczął, ku niezadowoleniu rodziców, swoją karierę jako DJ we własnym, rodzinnym domu w Rottenburgu w Bawarii. W 1995, znany pod pseudonimem NOVUS (z łaciny "Nowy") szybko wyróżnił się w tłumie swoim "Hands-up-Party-Trance" Wszyscy jego kumple i wielu fanów słuchało jego setów i rezerwowano bilety na jego występy w całej Bawarii i nie tylko.

 

W 1996 poznał Axela Konrada na jednym ze swoich występów, lecz ich drogi szybko się rozeszły, gdyż nie "nadawali na wspólnej fali". We współpracy z "Suprime Music" stworzył projekt "Groove Coverage" w 2001 wraz z Axelem i Markusem. Novus wspierany przez dwóch producentów Axel Konrada i Ole Wierk'a ich debiutancki singiel wszedł na listę Top 20 Dance/Club Charts. Prawdopodobnie numer "Are You Ready" był znakiem, bo wraz z nim nadszedł przełom i sukces o jaki nikt wcześni nawet nie śnił. Przeróbka przeboju Mike Oldfields'a "Moonlight Shadow" była numerem 3 na "Media Control Charts" Singiel okazał się złotem, sprzedany w ponad 250 000 egzemplarzy, otrzymał nominacje do "Echo 2003" - "MC Mega Music Award 2003" - marzenie się spełniło !!!

 

Od tamtego czasu Groove Coverage daje występy na żywo w całej Europie wraz ze swym 3 singlem, GC wydało swój pierwszy album "Covergirl" pod koniec 2002, bez dłuższej przerwy GC pracowali nad ukończeniem 4 singla, który po raz kolejny użył ekspresywnego i emocjonalnego wokalu Vereny i Mell, które zresztą podłożyły wokal pod cały album Groove Coverage. "The End" 13 miejsce w Media Control Charts" nie oznaczał koniec, ale był dopiero początkiem drugiego albumu.

 

Mell

 

Jej pasja śpiewania zaczęła się już w przedszkolu, ale tak naprawdę nie był to dobry początek. Całymi dniami trenowała swój głos, co męczyło całą rodzinę i znajomych. Jednak Mell krok po kroku zbliżała się do swoich marzeń zostania piosenkarką. W szkołe zamiast się uczyć i wkuwać matematykę wolała śpiewać ulubione piosenki, więc nauczyciele zapisali ją do chóru. Później przez dwa lata brała lekcje śpiewu i przyłączyła się do chóru gospel and chaber, w którym starała się dać z siebie jak najwięcej. Czasem było to dość śmieszne doświadczenie, gdyż włoska muzyka renesansowa nie była zbyt super, ale Melanie chciała się nauczyć jak najwięcej i nie stracić ani jednego dnia próby.

 

Potem Mell odkryła "Karaoke" i to stało się punktem zawrotnym w jej życiu. Wtedy nawet nie zdawała sobie sprawy, że poznała trójkę najbardziej istotnych dla niej mężczyzn. Jednego z nich poślubiła i jest matką dwóch słodkich maleństw. Dwie pozostałe osoby to Axel Konrad i Ole Wierk, znani producenci niemieccy, którzy zaprosili Mell do Suprime Music Studio w Ingolstadt i zaproponowali nagrania.

 

A pierwszą piosenką, którą zaśpiewała była "Monlight Shadow" nowa wersja wielkiego przeboju Mike'a Oldfielda - która w Niemczech osiągnęła status złotego singla. Kolejny rozdział w życiu Mell to okres macierzyństwa, gdzie raczej skoncentrowała się na rodzinie zamiast występować na scenie. Rozwiązaniem była współpraca z Vereną, która dzielnie pomagała Mell podczas koncertów i prac promocyjnych.

 

Verena

 

Verena już w wieku sześciu lat przyprawiała rodziców o ból głowy za sprawą grania na swoim pierwszym fortepianie. 4 lata później zaczęła się jej 8-letnia nauka w szkole specjalizującej się w nauce sztuki i muzyki. Ale mała dziewczynka nie chciała być grzeczną dziewczynką i spędzać cały czas na nauce, zamiast tego zaczęła zajmować się muzyką i realizacją swojego marzenia - być na scenie, śpiewać i przebywać z ludźmi, którzy dzielą jej wielką miłość. Długie lata ćwiczeń, kłopotliwych lekcji śpiewu, lekcji gry na pianinie i nauki nut spowodowały jeszcze więcej bólu głowy u jej rodziców.

 

Kilka lat musiała poczekać, zanim doświadczyła pierwszych kroków na scenie z cover-bands. Podczas gdy próbowała uzyskać świadectwo ukończenia szkoły, dorastała czekając na swoją wielką szansę. Długie 4 lata minęło, zanim nastąpił przełom w jej życiu za sprawą dwóch nieznanych gości którzy mogli spełnić jej marzenia.

 

Od tamtej pory śpiewa w swoim własnym apartamencie (przy ucieszeniu rodziców) żyje bardzo ekscytujące życie i próbuje sprawić, by ludzie poczuli się szczęśliwi dać im nadzieję przez swoją muzykę i wielką ambicję.

 

by Konstantyn XI

Wyświetlony 8243 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT