Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nuta/components/com_k2/models/item.php on line 763

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nuta/components/com_k2/models/item.php on line 1198

Groove Coverage

Napisane przez  Konstantyn XI wtorek, 27 wrzesień 2011
Groove Coverage Groove Coverage
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Groove Coverage podbijają listy przebojów na całym świecie...

 

"Pokrycie rowka" - tak można na polski przetłumaczyć termin Groove Coverage. Jednak muzycy GC utworzyli własną definicję tego zestawienia. Brzmi ono tak: "Groove znaczy dać życie wszystkiemu co gramy i sprawić, by wszyscy to pokochali", jak na razie udaje się im to doskonale.

 

 

Zespół ten powstał w 2001 roku, a założycielami byli trzej DJ-e: Axel Konrad, Ole Wierk i Markus Schaffarzyk (7 listopada 1978, pseud. DJ Novus). Pierwszym ich wspólnym dorobkiem był utwór "Are You Ready". Singiel znalazł uznanie słuchaczy, co przyczyniło się do nagrania debiutanckiej płyty. I tak powstał "Covergirl". Kompozycja promująca ten album to wielki przebój Mike Oldfielda - "Moonlight Shadow". W tym właśnie numerze zadebiutowała wokalistka Mell (Melanie Munch - 8 kwietnia 1981). MS podobnie jak poprzednik spotkał się z uznaniem i w ciągu dwóch tygodni stał się złotą płytą. Następnie przyszedł czas na balladę "God Is A Girl", która nie odstąpiła od pozostałych i w listopadzie 2002 wskoczyła na pierwsze miejsca list przebojów w Niemczech i Austrii. W Polsce, w podsumowaniu PiF PaF piosenek najczęściej granych w 2003 roku, znalazła się na dwudziestym pierwszym miejscu. Wokal to tej piosenki i całej płyty wykonała młoda dziewczyna - Verena Rahm (14 maja 1984). Zastępowała ona Mell z powodu ciąży wokalistki.

 

 

Groove Coverage to bez wątpienia największe odkrycie sceny Dance/Pop roku 2003. Po sukcesie pierwszej płyty przyszedł czas na drugą. Płytę zapowiadało tytułowe "7 Yeras & 50 Days". Krążek, oprócz premierowego materiału, zawiera wielki hit zespołu, piosenkę "Poison" - cover nagrania Alice'a Coopera. Krążek podobnie jak poprzedni został skomponowany przez Alexa Konrada, Ole Wierka i Dj Novusa i miał wiele reedycji, np. Christams Edition, Edycja Limitowana. Projekt GC uzyskał również wiele nagród, najpopularniejsze to: Deutscher Dance Award 2003, Mc Mega Music Award 2003 i polską Eska Music Awards 2004. Następny okres w historii to trasa koncertowa w Europie, Azji i Ameryki Północnej. Jednak po ponad roku od ostatniego albumu przyszedł czas na nastepny ...

 

DJ Novus

 

Markus już od najmłodszych lat dzieciństwa wykazywał duże zainteresowanie muzyką. W wieku 8 lat otrzymał swój pierwszy magnetofon i słuchał przeważnie Elvisa Presleya i Madonny. Zainspirowany różnymi występami w Monachium zaczął, ku niezadowoleniu rodziców, swoją karierę jako DJ we własnym, rodzinnym domu w Rottenburgu w Bawarii. W 1995, znany pod pseudonimem NOVUS (z łaciny "Nowy") szybko wyróżnił się w tłumie swoim "Hands-up-Party-Trance" Wszyscy jego kumple i wielu fanów słuchało jego setów i rezerwowano bilety na jego występy w całej Bawarii i nie tylko.

 

W 1996 poznał Axela Konrada na jednym ze swoich występów, lecz ich drogi szybko się rozeszły, gdyż nie "nadawali na wspólnej fali". We współpracy z "Suprime Music" stworzył projekt "Groove Coverage" w 2001 wraz z Axelem i Markusem. Novus wspierany przez dwóch producentów Axel Konrada i Ole Wierk'a ich debiutancki singiel wszedł na listę Top 20 Dance/Club Charts. Prawdopodobnie numer "Are You Ready" był znakiem, bo wraz z nim nadszedł przełom i sukces o jaki nikt wcześni nawet nie śnił. Przeróbka przeboju Mike Oldfields'a "Moonlight Shadow" była numerem 3 na "Media Control Charts" Singiel okazał się złotem, sprzedany w ponad 250 000 egzemplarzy, otrzymał nominacje do "Echo 2003" - "MC Mega Music Award 2003" - marzenie się spełniło !!!

 

Od tamtego czasu Groove Coverage daje występy na żywo w całej Europie wraz ze swym 3 singlem, GC wydało swój pierwszy album "Covergirl" pod koniec 2002, bez dłuższej przerwy GC pracowali nad ukończeniem 4 singla, który po raz kolejny użył ekspresywnego i emocjonalnego wokalu Vereny i Mell, które zresztą podłożyły wokal pod cały album Groove Coverage. "The End" 13 miejsce w Media Control Charts" nie oznaczał koniec, ale był dopiero początkiem drugiego albumu.

 

Mell

 

Jej pasja śpiewania zaczęła się już w przedszkolu, ale tak naprawdę nie był to dobry początek. Całymi dniami trenowała swój głos, co męczyło całą rodzinę i znajomych. Jednak Mell krok po kroku zbliżała się do swoich marzeń zostania piosenkarką. W szkołe zamiast się uczyć i wkuwać matematykę wolała śpiewać ulubione piosenki, więc nauczyciele zapisali ją do chóru. Później przez dwa lata brała lekcje śpiewu i przyłączyła się do chóru gospel and chaber, w którym starała się dać z siebie jak najwięcej. Czasem było to dość śmieszne doświadczenie, gdyż włoska muzyka renesansowa nie była zbyt super, ale Melanie chciała się nauczyć jak najwięcej i nie stracić ani jednego dnia próby.

 

Potem Mell odkryła "Karaoke" i to stało się punktem zawrotnym w jej życiu. Wtedy nawet nie zdawała sobie sprawy, że poznała trójkę najbardziej istotnych dla niej mężczyzn. Jednego z nich poślubiła i jest matką dwóch słodkich maleństw. Dwie pozostałe osoby to Axel Konrad i Ole Wierk, znani producenci niemieccy, którzy zaprosili Mell do Suprime Music Studio w Ingolstadt i zaproponowali nagrania.

 

A pierwszą piosenką, którą zaśpiewała była "Monlight Shadow" nowa wersja wielkiego przeboju Mike'a Oldfielda - która w Niemczech osiągnęła status złotego singla. Kolejny rozdział w życiu Mell to okres macierzyństwa, gdzie raczej skoncentrowała się na rodzinie zamiast występować na scenie. Rozwiązaniem była współpraca z Vereną, która dzielnie pomagała Mell podczas koncertów i prac promocyjnych.

 

Verena

 

Verena już w wieku sześciu lat przyprawiała rodziców o ból głowy za sprawą grania na swoim pierwszym fortepianie. 4 lata później zaczęła się jej 8-letnia nauka w szkole specjalizującej się w nauce sztuki i muzyki. Ale mała dziewczynka nie chciała być grzeczną dziewczynką i spędzać cały czas na nauce, zamiast tego zaczęła zajmować się muzyką i realizacją swojego marzenia - być na scenie, śpiewać i przebywać z ludźmi, którzy dzielą jej wielką miłość. Długie lata ćwiczeń, kłopotliwych lekcji śpiewu, lekcji gry na pianinie i nauki nut spowodowały jeszcze więcej bólu głowy u jej rodziców.

 

Kilka lat musiała poczekać, zanim doświadczyła pierwszych kroków na scenie z cover-bands. Podczas gdy próbowała uzyskać świadectwo ukończenia szkoły, dorastała czekając na swoją wielką szansę. Długie 4 lata minęło, zanim nastąpił przełom w jej życiu za sprawą dwóch nieznanych gości którzy mogli spełnić jej marzenia.

 

Od tamtej pory śpiewa w swoim własnym apartamencie (przy ucieszeniu rodziców) żyje bardzo ekscytujące życie i próbuje sprawić, by ludzie poczuli się szczęśliwi dać im nadzieję przez swoją muzykę i wielką ambicję.

 

by Konstantyn XI


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nuta/templates/ja_playmag/html/com_k2/default/item.php on line 256
Wyświetlony 5997 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT