fbpx
środa, 13 maj 2015 19:40

Młody i obiecujący - biografia Michała Bartoszuka

Napisała
Młody i obiecujący - biografia Michała Bartoszuka dj-live.pl

Występował w zespole muzyki dawnej, brał udział w castingu do boy bandu i uczył się śpiewać jazz. Jego pierwszy singiel, „Ulice serca”, zdobył tytuł „top song” portalu NaCzasie.org. Michał Bartoszuk, młody wokalista z Chełma, to nowa (i dobrze się zapowiadająca) twarz na polskim rynku muzycznym.

Michał urodził się w 1997 roku w Lublinie. Już jako mały chłopiec interesował się muzyką i chciał śpiewać- na początku uczył się u Wandy Stopy. Miał wtedy dopiero osiem lat, jednak już opanował podstawy i zaczął poznawać ludzi związanych ze światem muzyki.  W 2007 roku dał się poznać szerszej publiczności. Wystąpił wtedy z Zespołem Muzyki Dawnej Artes Liberales podczas imprezy „Dni Miasta Chełm.” Od tego czasu jego kariera zaczęła się rozwijać- koncerty, występy gościnne, projekty muzyczne; wokalista nie próżnował.

W 2012 roku Michał Bartoszuk otrzymał nominację do Festiwalu “Laur” Kruszwica oraz wziął udział w castingu mającego wyłonić członków boy bandu i został w nim nominowany do finału. Jednak to w 2013 roku artysta dokładniej określił swoje muzyczne plany. W studiu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Lublinie ćwiczył śpiew, a następnie przerzucił się na treningi indywidualne z Moniką Hiszpańską, wokalistką, która ukończyła studia na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa oraz Edukacja Muzyczna w Lublinie. Ćwiczył również pod okiem słynnej wokalistki jazzowej Grażyny Łobaszewskiej.

Aktualnie dostępny jest tylko jeden singiel artysty- wspomniany już „Ulice serca”, który premierę miał w 2014 roku. Jednak być może już niedługo będziemy mogli wysłuchać debiutanckiego albumu, bowiem Michał zajmuje się kompletowaniem zespołu oraz tworzeniem nowych utworów. Jeden z nich ma się ukazać w sierpniu tego roku. Póki co zachęcam do zakupu „Ulic serca”. Michał jest ambasadorem projektu „Wspieramy Legalne Kupowanie Muzyki” więc na pewno doceni ten gest.


źródło: michalbartoszuk.pl

Wyświetlony 6492 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT