fbpx
środa, 09 maj 2018 14:59

Niewidomy raper nagrał hymn dla polskich piłkarzy

Napisał

– Głodni sukcesu kibice krzyczą – jeszcze jeden! Polski wieczór, drużyno - wierze w ciebie – rapuje MC Sobieski w hiphopowym hymnie wspierającym naszą reprezentację na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, które ze niecały miesiąc odbędą się w Rosji.

MC Sobieski to 36-letni raper, który na codzień mieszka i tworzy w rodzinnym Kaliszu. Muzyk z powodu zwyrodnienia barwnikowego siatkówki całkowicie stracił wzrok. Kiedy wykryto u niego nieuleczalne schorzenie, MC Sobieski nie poddał się łatwo chorobie i znalazł ukojenie w muzyce. Raper zaczął tworzyć własne kawałki i publikować je na YouTube.

Z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2016 MC Sobieski nagrał kawałek, którym zagrzewał polską reprezentację do walki podczas turnieju Euro. Utwór został dostrzeżony nawet przez samych piłkarzy, a nasz czołowy skrzydłowy Kamil Grosicki złożył podziękowania raperowi. Pomimo, że tracę wzrok to nie przestałem być kibicem. Moim marzeniem jest aby ten utwór dotarł do naszych piłkarzy i tchnął w ich serca ducha walki. Jestem z Wami na EURO 2016 we Francji! – podkreślał dwa lata temu niepełnosprawny artysta.

W tym roku MC Sobieski postanowił po raz kolejny pokazać, że można łączyć muzykę i kibicowanie polskiej reprezentacji w piłce nożnej. - To mój sposób dopingowania. Inni kibice śpiewają dla naszych piłkarzy na stadionie, ja robię to właśnie tak. Od dziecka byłem fanem naszej reprezentacji. Dzięki chwilom spędzonym z moim tatą, sport wgryzł mi się głęboko w serce. Moja muzyka wypływa z serca, więc ten utwór musiał powstać – wyjaśniał powody powstania kolejnego hymnu dla polskich piłkarzy.

W produkcji gościnnie wziął udział młody wokalista Dziemian, a niewidomy raper podczas prac nad utworem mógł liczyć również na finansowe wsparcie teledysku od miasta Kalisz. Mundial rozpocznie się już wkrótce, może oglądając mecze będziemy kibicować naszym orłom w rytm kawałka "Nasz czas"?

 

 

 

 

----------------------------------------------

Dla Portalu NutaFM - Koza

żródło: eska.pl, cosnowego.org foto: www.facebook.com/mcsobieski

Wyświetlony 3500 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT