Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nuta/components/com_k2/models/item.php on line 763

"Budgie - Time To Remember. Rewolucja Budgie w stylu heavy (1980-2010)” już dostępna Wyróżniony

Napisała  niedziela, 25 marzec 2018
Okładka najnowszej książki Chrisa Pike'a Okładka najnowszej książki Chrisa Pike'a materiały prasowe
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dobra wiadomość dla fanów zespołu Budgie- w księgarniach pojawia się najnowsza książka Chrisa Pike'a zatytułowana "Budgie - Time To Remember. Rewolucja Budgie w stylu heavy (1980-2010)”. Tytuł ukazał się nakładem poznańskiego Wydawnictwa Kagra.

Za sprawą dwóch książek, które weszły do sprzedaży w 2014 i 2015 roku (również napisanych przez Pike'a) mogliśmy poznać historię powstawania pierwszych trzech albumów zespołu w latach 1967-1973, a następnie także In For The Kill z 1974 i Bandolier z 1975. Tym razem autor wydawnictw dotyczących Budgie przedstawia bardziej współczesne lata działalności grupy założonej przez Burke Shelleya, Tony'ego Bourge'a i Raya Phillipsa.

Rok 1979 to czas nowej fali heavy metalu, a także zmian w składzie Budgie, do którego dołączył gitarzysta John Thomas. Dzięki temu zespół wkroczył w lata 80 z nową energią, która utrzymywała się aż do 1988 roku, gdy to muzycy postanowili odpocząć od kariery. Zanim to jednak nastąpiło nagrali trzy albumy w ciągu trzech lat, a także pojawili się za Żelazną Kurtyną, występując także przed polską publicznością.

Najnowsza książka Chrisa Pike'a to cenne źródło wiedzy dla każdego fana grupy, która miała znaczny wpływ na rozwój muzyki rockowej i metalu. Zawiera wypowiedzi zarówno członków zespołu, jak i jego bliskich współpracowników- fotografów, członków ekipy technicznej, czy promotorów. Na 600 bogato ilustrowanych stronach z pewnością znajdziecie coś, o czym wcześniej nie słyszeliście.

Więcej informacji: KLIK

-------------------------------------------

Dla Portalu NutaFM - Sentymentalna

źródła: materiały prasowe, kagra.com.pl

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nuta/templates/ja_playmag/html/com_k2/default/item.php on line 256
Wyświetlony 1024 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT