Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nuta/components/com_k2/models/item.php on line 763

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nuta/components/com_k2/models/item.php on line 1198

Premiera koncertowego albumu Kasi Kowalskiej

Napisane przez  Sentymentalna czwartek, 03 wrzesień 2015
Premiera koncertowego albumu Kasi Kowalskiej materiały prasowe
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rok temu, na Przystanku Woodstock, Kasia Kowalska zagrała koncert z okazji dwudziestolecia wydania swojego debiutanckiego albumu. Występ, który został zarejestrowany na kameralnej scenie w Akademii Sztuk Przepięknych, doczekał się premiery na tegorocznym festiwalu.

Wydawnictwo ujrzało światło dzienne dokładnie 29 lipca, a składa się z CD oraz DVD. By uczcić okrągłą rocznicę ukazania się "Gemini", artystka zaprosiła do wspólnego muzykowania kilku ciekawych gości. Oglądając ten koncert, będziecie mieli więc okazję posłuchać między innymi zaskakującego duetu z Tomaszem "Titusem" Pukackim, który znany jest głównie jako członek trashmetalowej grupy Acid Drinkers, czy Skubasem, twórcą takich utworów jak "Nie mam dla ciebie miłości" oraz "Linoskoczek".

Jurek Owsiak, pomysłodawca i organizator Przystanku Woodstock, wypowiada się o Kasi oraz omawianym wydawnictwie następująco:

Kasia od samego początku związana jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Kiedy organizowaliśmy pierwszy Finał, wraz z innymi  artystami wypełniła go rock’n’rollowymi dźwiękami. To na nich wyrosła Orkiestra i tak gra po dziś. Muzyczne dokonania  Kasi Kowalskiej, tak jak dokonania Fundacji, to pasmo bardzo wielu przedsięwzięć i sukcesów. Podzieliła się nimi z Woodstockowiczami w niezwykle kameralnym, fantastycznie skonstruowanym i przepięknie brzmiącym projekcie. Nie tylko perfekcyjnie  przygotowała swój występ, ale także do zaprezentowania na płycie wybrała te fragmenty koncertu, które jej i jej gościom najbardziej zapadły w pamięć.

Brzmi ciekawie, prawda? To się okaże - trzymam właśnie w dłoniach obie płyty z woodstockowym koncertem Kasi. Już niedługo na naszym portalu pojawi się recenzja omawianego wydawnictwa. Póki co, zachęcam do wysłuchania jego fragmentu:

Kasia Kowalska & Titus- I've Got The World On a String


źródła: materiały prasowe, wikipedia.org


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nuta/templates/ja_playmag/html/com_k2/default/item.php on line 256
Wyświetlony 1457 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT