czwartek, 03 wrzesień 2015 04:09

Premiera koncertowego albumu Kasi Kowalskiej

Napisane przez Sentymentalna
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Premiera koncertowego albumu Kasi Kowalskiej materiały prasowe

Rok temu, na Przystanku Woodstock, Kasia Kowalska zagrała koncert z okazji dwudziestolecia wydania swojego debiutanckiego albumu. Występ, który został zarejestrowany na kameralnej scenie w Akademii Sztuk Przepięknych, doczekał się premiery na tegorocznym festiwalu.

Wydawnictwo ujrzało światło dzienne dokładnie 29 lipca, a składa się z CD oraz DVD. By uczcić okrągłą rocznicę ukazania się "Gemini", artystka zaprosiła do wspólnego muzykowania kilku ciekawych gości. Oglądając ten koncert, będziecie mieli więc okazję posłuchać między innymi zaskakującego duetu z Tomaszem "Titusem" Pukackim, który znany jest głównie jako członek trashmetalowej grupy Acid Drinkers, czy Skubasem, twórcą takich utworów jak "Nie mam dla ciebie miłości" oraz "Linoskoczek".

Jurek Owsiak, pomysłodawca i organizator Przystanku Woodstock, wypowiada się o Kasi oraz omawianym wydawnictwie następująco:

Kasia od samego początku związana jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Kiedy organizowaliśmy pierwszy Finał, wraz z innymi  artystami wypełniła go rock’n’rollowymi dźwiękami. To na nich wyrosła Orkiestra i tak gra po dziś. Muzyczne dokonania  Kasi Kowalskiej, tak jak dokonania Fundacji, to pasmo bardzo wielu przedsięwzięć i sukcesów. Podzieliła się nimi z Woodstockowiczami w niezwykle kameralnym, fantastycznie skonstruowanym i przepięknie brzmiącym projekcie. Nie tylko perfekcyjnie  przygotowała swój występ, ale także do zaprezentowania na płycie wybrała te fragmenty koncertu, które jej i jej gościom najbardziej zapadły w pamięć.

Brzmi ciekawie, prawda? To się okaże - trzymam właśnie w dłoniach obie płyty z woodstockowym koncertem Kasi. Już niedługo na naszym portalu pojawi się recenzja omawianego wydawnictwa. Póki co, zachęcam do wysłuchania jego fragmentu:

Kasia Kowalska & Titus- I've Got The World On a String


źródła: materiały prasowe, wikipedia.org

Wyświetlony 1486 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT