czwartek, 27 sierpień 2015 18:09

My lunatycy. Rzecz o Republice

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od wczoraj w księgarniach można znaleźć wyjątkową pozycję - książkę "My, lunatycy. Rzecz o Republice" autorstwa Anny Sztuczki i Krzysztofa Janiszewskiego. Premiera książki zbiega się w czasie z rocznicą urodzin Grzegorza Ciechowskiego, która przypada na 29 sierpnia.

Republika to nie tylko jeden z najbardziej popularnych i oryginalnych polskich zespołów muzycznych, ale również kulturalny fenomen, którego siła nie osłabła do dziś. To pierwsza tak obszerna publikacja prezentująca różne oblicza zespołu. Autorzy przeprowadzili kilkadziesiąt wywiadów z członkami Republiki, ich rodzinami, osobami z muzycznego środowiska, a także z fanami grupy. O Grzegorzu Ciechowskim opowiada m. in. jego córka Weronika, która jesienią odwiedzi Polskę z okazji premiery książki. Sami autorzy są mocno związani z zespołem - Anna Sztuczka w latach 80. prowadziła fanklub Republiki „Moje Modły”. Współorganizatorka koncertów związanych z Republiką w Od Nowie oraz wystaw w Tczewie, Krzysztof Janiszewski – wokalista electrorockowego zespołu Half Light, z którym w 2011 roku nagrał album „Nowe Orientacje” – hołd złożony Republice.

„My lunatycy” jest pierwszą pozycją, tak szeroko przedstawiającą muzyczny fenomen Republiki. Autorzy prezentują różne punkty widzenia wielu osób z różnych środowisk i pokoleń. Podkreślają także, jak ważnym zespołem w życiu fanów była i jest Republika. Książka ta jest efektem ogromnej pasji dwojga ludzi zaangażowanych w życie Republiki od samego początku jej istnienia. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana zespołu oraz wszystkich, którzy chcieliby raz jeszcze poczuć klimat muzycznych klubów sprzed kilku dekad.

Lektura z pewnością dostarczy silnych emocji - to gratka dla fanów zespołu.

Wydawcą książki jest MUZA. Nutafm.pl gorąco poleca!

Wyświetlony 1423 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT