fbpx
niedziela, 02 listopad 2014 14:31

Bob Dylan i cudze kompozycje

Napisane przez Sentymentalna
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bob Dylan doczekał się przydomku „legenda” jeszcze za życia. Znany jako pieśniarz, kompozytor, tekściarz, poeta i pisarz, a także, co być może najistotniejsze, jedna z najważniejszych inspiracji XX i XXI wieku. Jego wpływ widać w twórczości wielu artystów, którzy chętnie wykonują jego kompozycje. Weźmy na przykład Jimiego Hendrixa i "All Along the Watchtower", czy Guns N’ Roses i "Knockin’ on Heaven’s Door." Jednak tym razem role się odwrócą…

 

Dylan to prawdopodobnie jeden z najczęściej coverowanych współczesnych muzyków ale sam raczej nie parał się przerabianiem cudzych utworów. Na wszystko przychodzi jednak czas- słynny bard zapowiedział nowy album, który będzie zawierał tylko i wyłącznie covery. "Shadows in the Night" ma się ukazać w przyszłym roku. Już w maju Dylan podzielił się swoim wykonaniem "Full Moon and Empty Stars" Franka Sinatry. Pozostała część tracklisty jest na razie nieznana ale sugeruje się, że może się na niej znaleźć także inny przebój Sinatry, "Stay With Me." Muzyk ostatnio często wykonuje go na zakończenie koncertów.

Niektórzy twierdzą, że Bob Dylan powinien zajmować się tylko i wyłącznie pisaniem tekstów bo ich interpretacja lepiej wychodzi innym muzykom. Jednak od lat prowadzi udaną karierę również jako wykonawca, a nie tylko autor piosenek. Już niedługo przekonamy się jak radzi sobie z cudzą twórczością. Obecnie Dylan koncertuje w Ameryce Północnej, wykonując kompozycje z ostatnich albumów, w tym ostatniego, "Tempest", z 2012 roku.

Posłuchajcie "Full Moon and Empty Arms":

 


źródło: rollingstone.com

foto: trbimg.com

Wyświetlony 1869 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT