fbpx
niedziela, 14 wrzesień 2014 15:14

"Popular problems" wkrótce zaśpiewa Leonard Cohen

Napisane przez Appassionata
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Leonard Cohen Leonard Cohen

Hipnotyczny bas Leonarda Cohena w nowym, studyjnym wydaniu. Już 23 września premiera płyty Popular problems. Kanadyjski bard powraca w swoim charakterystycznym stylu. Szef Columbia Records zapowiada jednak, że powieje też świeżością.

 

23 września na rynku płytowym pojawi się płyta Popular Problems Leonarda Cohena. Data premiery to zaledwie 2 dni po 80. urodzinach charyzmatycznego piosenkarza. Można podejrzewać, że głęboki bas kanadyjskiego barda znów podbije serca wiernych fanów (i nie tylko!).

- Leonard Cohen przekroczył kolejne granice swoim twórczym podejściem do muzyki - mówi Rob Stringer, szef wytwórni Columbia Records - Dziewięć piosenek jest utrzymanych w stylu Cohena, ale i absolutnie unikalnych.

Produkcją nowego CD zajął się Patrick Leonard - wieloletni już współpracownik Cohena. Tracklistę otwiera piosenka o znaczącym tytule Slow. Można więc spodziewać się raczej spokojnych, refleksyjnych klimatów. Czy nowa płyta będzie kontynuacją zamyślonych, kolorowych, pełnych wspomnień i subtelnych Old Ideas? A może Leonard Cohen w ramach kontrpropozycji pokaże nam coś mocniejszego? 

Leonard Cohen urzeka swoim głosem już od 50 lat! To typ szorstkiego romantyka, który czaruje mglistym, niepodrabialnym basem. Potrafi być poetycki, ale i dosadny. Jest laureatem wielu muzycznych nagród, w tym polskiego Fryderyka (2001 rok). 

Tutaj możecie posłuchać Almost Like the Blues z nowej płyty - https://www.youtube.com/watch?v=9VYXECtjOos#t=53

Popular Problems - tracklista:

1. Slow

2. Almost Like The Blues

3. Samson In New Orleans

4. A Street

5. Did I Ever Love You

6. My Oh My

7. Nevermind

8. Born In Chains

9. You Got Me Singing

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla portalu NutaFM - Appassionata

Wyświetlony 1057 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT