fbpx
sobota, 21 wrzesień 2019 16:38

Dream Theater na specjalnym koncercie w Polsce

Napisał

Dream Theater zaprezentuje się 16 lutego 2020 roku we wrocławskiej Hali Orbita! Z okazji 35-lecia swojej działalności, zespół przygotował dla swoich fanów specjalny trzygodzinny set, zawierający m.in.: wykonanie kultowego albumu ''Metropolis pt. 2: Scenes From A Memory'' w całości!

 

Dream Theater powstał w 1985 roku, gdy trzej jego założyciele: John Petrucci (gitara), John Myung (gitara basowa) i Mike Portnoy (perkusja) zgłębiali tajniki wiedzy muzycznej na studiach w prestiżowej Berklee College of Music. Po zajęciach grywali covery Rush i Iron Maiden i snuli marzenia o muzycznej karierze. Pewnie wtedy jeszcze im się nie śniło, jak daleko zajdą.

Mike Portnoy pożegnał się z Dream Theater w 2010 roku, a dwóch Johnów jest w grupie do dziś. Petrucci oprócz bycia głównym kompozytorem muzyki, od lat jest też zaangażowany w produkcje płyt. Skład uzupełniają James LaBrie (wokal), fantastyczny klawiszowiec Jordan Rudess i ten, który tak wspaniale zastąpił Portnoya, jego imiennik Mangini. Dream Theater to twórcy wiekopomnych dzieł gatunku: "Images And Words", "Awake" czy "Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory". To zespół dwukrotnie nominowany do Grammy, który sprzedał ponad 12 mln albumów na świecie. To wreszcie zespół, który nigdy nie stoi w miejscu i stara się dodać coś nowego do, wydawać by się mogło, dość sztywnego gatunku oraz tworzyć wspaniałe spektakle podczas koncertów.

http://dreamtheater.net/

https://www.facebook.com/dreamtheater

 

DREAM THEATER (USA) progmetal

Kiedy: 16 lutego (niedziela) 2020

Gdzie: Wrocław @ Hala „Orbita”, ul. Wejherowska 34

Bilety: 249 zł – płyta, 179-299 zł – sektory

Organizator: Knock Out Productions Bilety na koncert dostępne na:

https://sklep.knockoutprod.net/pl/

https://www.eventim.pl/

 

Organizator koncertu: Knock Out Productions

https://www.knockoutprod.net/pl

Wyświetlony 1868 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT