fbpx
środa, 10 luty 2021 09:34

Media bez wyboru! NutaFM również dołącza do protestu

Napisała

Szanowni czytelnicy portalu NutaFM! Podobnie jak pozostali wydawcy zarówno w telewizji jak i internecie jesteśmy przeciwko nowym planom rządu dotyczącym wprowadzenia nowego rodzaju daniny tzw. "składki z tytułu reklamy". Ta ustawa to poważne zagrożenie dla wszelkich niezależnych mediów w Polsce, w szczególności dla tych najmniejszych. Dlatego dziś dołączamy do 24 godzinnego protestu wszystkich niezależnych mediów.

Nie wyłączamy naszego radia - nadal możecie go słuchać, ale będzie nadawany co jakiś czas (co kilka utworów) komunikat dotyczący protestu mediów. Na naszym portalu w tym czasie nie pojawi się żaden nowy news - poza tym który właśnie czytasz.

Nowa danina ma objąć prywatnych wydawców stacji telewizyjnych i radiowych, prasy oraz serwisów internetowych.

Pozyskane w ten sposób pieniądze mają być przeznaczone na Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków i powstający fundusz wsparcia kultury w obszarze mediów. Oczywiście to politycy znów zdecydują kto te pieniądze otrzyma - oczywiście wiadomo wg. jakich kryteriów. Jak zwykle pieniądze trafią do popleczników PiS i do mediów tzw "publicznych" oraz na jeszcze większą propagandę. 

Planowana przez rząd ustawa niesie ogromne zagrożenie nie tylko dla gigantów (giganci i tak sobie poradzą), zagrożenie to będzie przede wszystkim ogromne dla tych najmniejszych stacji telewizyjnych, portali, takich jak nasz - my ciągle jesteśmy na etapie doinwestowywania działalności portalu z prywatnej kieszeni, w momencie kiedy zostanie wprowadzona kolejna danina od reklam dalsze istnienie portalu NutaFM.pl stanie pod potężnym znakiem zapytania. Do tej pory treści na naszym portalu dostępne były za darmo - być może będziemy musieli wprowadzić jakieś limity lub ograniczenia w tym zakresie. 

Ponieważ rządzącym nie udało się wymyślić sposobu na kontrolowanie wolnych mediów - wymyślili w jaki sposób te media zniszczyć. Jest to zamach na wolność słowa i kolejna próba zamachu na wolność internetu. Najwięcej niewielkich prywatnych niezależnych mediów działa właśnie w oparciu o internet. Dotyczy to wszystkich lokalnych miejskich portali informacyjnych ale również tych mniejszych ale o zasięgu ogólnokrajowym jakim jest NutaFM.pl

Patrząc szerzej na tę sprawę, planowana ustawa dotknie również w sposób pośredni małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie mają ogromnych funduszy na marketing i reklamę i wykorzystują tanią reklamę w internecie w lokalnych portalach, dotknie to tak naprawdę również wszystkich tych, którzy korzystają z reklam choćby adwords czy po prostu remarketingu. 

 

Wyborców PiS odwiedzających nasz portal prosimy o refleksję.

Zazwyczaj dalecy jesteśmy od angażowania się w naszym portalu w kwestie polityczne, tym bardziej, że tematyka naszego portalu kompletnie nie dotyczy kwestii polityki. Staramy się być neutralni - jednak obok najnowszych planów rządu nie możemy przejść obojętnie ponieważ dotykają one również nas w sposób bezpośredni. Jeśli więc jesteście wyborcami tej partii - prosimy o odrobinę refleksji na temat tego co aktualnie dzieje się w Polsce, ponieważ to co widzimy wokół to już nie jest z całą pewnością dobra zmiana, i pozwala coraz bardziej sądzić iż hasło "Polska w Ruinie" z którym PiS w 2015 roku szedł do wyborów było obietnicą wyborczą.

 

Dla Portalu Muzycznego NutaFM.pl
red.nacz. Jolanta Bigos

 

 

Wyświetlony 905 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT