fbpx
piątek, 03 lipiec 2020 07:02

Wracają duże koncerty od 17 lipca - sprawdź jakie będą obostrzenia.

Napisała

Poznaliśmy datę kolejnego luzowania koronawirusowych obostrzeń. Duże Koncerty wracają 17 lipca! Może nie tak duże jak w zeszłym roku i z ograniczeniami ale wreszcie skończy się ta dziwna sytuacja kiedy można było uczestniczyć we wiecu wyborczym ale w koncertach i imprezach plenerowych już nie. 

Duże koncerty wracają 17 lipca!

Kina i teatry już otwarte i nareszcie czas na muzykę! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało w tym tygodniu wytyczne jakie będą obowiązywały od 17 lipca!
Przede wszystkim w wydarzeniach będzie wreszcie mogło brać udział więcej niż 150 osób, ale z zachowaniem dystansu społecznego co oznacza, że nie wszyscy wejdą na takie wydarzenie.

Organizator imprezy będzie musiał zapewnić że na każdego uczestnika przypadnie co najmniej 5 m2 na osobę. Oznacza to że na Stadionie narodowym według nowych przepisów zmieści się 14 500 osób a na Stadionie Śląskim dla przykładu będzie mogło zmieścić się maksymalnie 13 500 osób. Będzie obowiązywał też co najmniej dwu metrowy odstęp pomiędzy uczestnikami, więc raczej się nie poprzytulamy ;)

Ale Uwaga! Jeśli będziemy w maseczce ta odległość może być mniejsza niż 2 m! Mimo to my sami zalecamy wam, żeby ta maseczka była i bądźcie blisko osób bliskich ale 2 m od nieznajomych - tak na wszelki wypadek. Bo oczywiście obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy osób zamieszkujących razem oraz opiekunów z małoletnimi.

A co z imprezami w Klubach?

Ministerstwo daje również możliwość organizowania imprez muzycznych w klubach ale warunek jest taki, że tylko 50% dostępnych miejsc będzie mogło być zajętych. Ktoś chyba w ministerstwie niezbyt orientuje się jak wyglądają takie imprezy w klubach ponieważ wydano wytyczne że może być zajęte wyłącznie co drugie miejsce siedzące, a rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie. Tylko, że większość imprez w klubach to raczej imprezy na stojąco, aż trudno sobie to wyobrazić jak to będzie wyglądało w przypadku dyskotek :D Prawdopodobnie więc o szczegółowe wytyczne w takich miejscach będzie musiał zadbać sam organizator i oczywiście nasz własny zdrowy rozsądek. Chyba, że do 17 lipca Ministerstwo wyda jeszcze jakieś dodatkowe wytyczne. 

 

 

Wyświetlony 1936 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT