fbpx
niedziela, 17 maj 2020 17:59

LP3 bez Kazika - Cenzurują radio!

Napisała
Kazik Staszewski Kazik Staszewski źródło: mat. prasowe

Stało się coś zupełnie niespodziewanego i niebywałego! W piątkowy wieczór utwór Kazika zadebiutował na liście przebojów radiowej trójki i pojawił się w notowaniu na pierwszym miejscu, po czym notowanie zniknęło ze strony internetowej radia.

Takich rzeczy już nawet nie pamiętamy! Daleko nam do angażowania się politycznie jako portalowi, ale to co ostatnio stało się w naszym kraju dotknęło niestety muzyki i obok tego nie możemy przejść obojętnie. Doszło do cenzury w Radiowej trójce!

W piątkowy wieczór 15 maja 2020 utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" zadebiutował trafiając na szczyt listy przebojów. Niestety kilka minut po emisji notowanie zniknęło ze strony internetowej radia po czym wydano oficjalny komunikat - "Dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki" a następnie kilka chwil później ukazała się informacja że Marek Niedźwiecki będący właściwie dla wielu symbolem radiowej trójki odchodzi.

Wyraźnie doszło do CENZURY!

Niemal cały internet oraz wszystkie media huczą w tej sprawie. Utwór Kazika nie spodobał się ponieważ tekst wyraźnie odnosi się do wydarzeń z 10 kwietnia tego roku, kiedy to Jarosław Kaczyński mimo pandemii i obostrzeń nałożonych na nas wszystkich udał się na Powązki by tam czcić pamięć po katastrofie smoleńskiej oraz złożyć znicze i kwiaty. Kazik wyśpiewał tak naprawdę to co nam wszystkim mocno leżało na sercu, ale oczywiście władzy się to nie spodobało. Najwyraźniej krytyka czegokolwiek dotyczącego partii aktualnie rządzącej nawet przedstawiona w takiej formie jest niedopuszczalna. To zwyczajna cenzura! 

Zniknięcie listy i odejście Niedźwiedzkiego wywołało burzę w sieci. Tak na ten temat wypowiedział się w mediach społecznościowych Dawid Podisadło:

"Jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę, że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki" - napisał Podsiadło.

 

MY NIE CENZURUJEMY! Wszystkich artystów obawiających się cenzury zapraszamy do współpracy z naszym portalem oraz naszym radiem. Informacje na temat nadsyłania do nas nagrań znajdziecie tutaj

Posłuchajcie utworu Kazika jeśli jeszcze go nie słyszeliście:

 

Dla Portalu NutaFM.pl - Jolanta Bigos 

Wyświetlony 1731 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT