poniedziałek, 20 listopad 2017 00:00

Warren "Pete" Moore nie żyje

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warren "Pete" Moore nie żyje.

Wokalista zespołu Miracles zmarł w niedzielę 19 listopada 2017 roku w wieku 78 lat. Jego ciało znalazł założyciel legendarnej wytwórni Motown. Przyczyna śmierci artysty jest nieznana.

"Jestem mocno zasmucony odejściem Warrena 'Pete'a' Moore'a, wspaniałego człowieka i ważnym członkiem rodziny Motown. Od początku należał do mojej pierwszej grupy, The Miracels. Był bardzo cichy, ale jego głos idealnie uzupełniał się z delikatnymi wokalami Smokeya Robinsona. Napisał wiele hitów Miracles." - czytamy w oświadczeniu Berry'ego Gordy'ego, który znalazł ciało artysty.

Warren Moore założył zespół ze swoim przyjacielem Smokeyem Robinsonem będąc jeszcze w liceum. Początkowo nazwa zespołu brzmiała Five Chimes and the Matadors, ale w 1959 roku zmienili nazwę grupy na The Miracles. Robinson odszedł z The Miracles w 1971 roku, zespół rozpadł się w 1978 roku, a sam Moore dołączył z zespołem w 2012 roku do Rock And Roll Hall of Fame.

Moore był nie tylko wokalistą zespołu, ale też przyczynił się do powstania wielu piosenek grupy, w tym hitów "The Tracks of My Tears", "Ooo Baby Baby", "My Girl Has Gone" i "Love Machine". Był też współautorem przebojów innych artystów, w tym Marvina Gaye'a i The Temptations.

"Był dżentelmenem, kochającym mężem, oddanym ojcem i lojalnym przyjacielem. Wszyscy go kochaliśmy i będziemy za nim mocno tęsknić" - dodał Gordy.

-----------------------------------------

Dla Portalu NutaFM - Goofy

żródła: muzyka.onet.pl, allaboutmusic.pl

Wyświetlony 859 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT