fbpx
niedziela, 19 listopad 2017 10:00

Malcolm Young nie żyje

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Malcolm Young nie żyje. Gitarzysta i współzałożyciel AC/DC miał 64 lata.

Malcolm Young zmarł w sobotę, 18 listopada. Muzyk od trzech lat cierpiał na demencję. Informację o śmierci potwierdził zespół w oficjalnym oświadczeniu.

"Z przykrością informujemy, że Malcolm Young dziś odszedł. Wraz z Angusem był założycielem AC/DC. Z ogromnym oddaniem i poświęceniem był siłą napędową zespołu. Jako gitarzysta i autor piosenek był profesjonalistą i wyjątkowym człowiekiem", czytamy w oficjalnym oświadczeniu

Malcolm Young zmarł w sobotę, 18 listopada. Muzyk od trzech lat cierpiał na demencję. Informację o śmierci potwierdził zespół w oficjalnym oświadczeniu.

Przypomnijmy, że Malcolm Young opuścił AC/DC w 2014 roku z powodu postępującej demencji. Mimo to zespół kontynuował działalność.

AC/DC to bezsprzecznie jeden z największych zespołów hardrockowych wszech czasów. Grupa stworzona przez braci Angusa i Malcolma Youngów wypracowała jedyny w swoim rodzaju styl, którego konsekwentnie się trzyma przez całą karierę.

Zespół zagrał swój pierwszy koncert w klubie "Chequers" w Sydney, w sylwestra 1973. Ostatnia płyta AC/DC to "Rock or Bust" z 2014 roku.

W 2016 roku świat obiegła informacja, że wieloletni wokalista AC/DC Brian Johnson zaczyna mieć problemy ze słuchem. W związku z tym opuścił on AC/DC. Przez wiele tygodni spekulowano, że jego następcą będzie Axl Rose, wokalista i lider Guns N’ Roses. Plotki te okazały się prawdziwe, a muzyk dołączył do zespołu.

----------------------------------------------------

Dla Portalu NutaFM - Goofy

fot: www.facebook.com

źródło: muzyka.onet.pl

Wyświetlony 972 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT