wtorek, 05 lipiec 2016 14:40

Bjork w technologii VR

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

4 czerwca, na Vivid Festiwal w Sydney miała miejsce premiera teledysków Björk,które zrealizowano w technologii VR. Dzięki wykorzystaniu przy produkcji m.in. wysokiej jakości skanery 3D, technologię przechwytywania ruchu i wideogrametrię widzowie oglądając video przez specjalne okulary HTC VIVE przenoszą się w inny wymiar.

Pokaz rzeczywistości wirtualnej, zatytułowany VR Album Exhibition jest częścią 18-miesięcznego światowego tournée Björk Digital. To jedna z pierwszych kooperacji branż VR  i muzycznej. Fani będą mogli całkowicie zanurzyć się w wirtualnych instalacjach. Wszystkie motywy powstały na bazie utworów z ósmego studyjnego albumu Björk, „Vulnicura”. Będą one prezentowane na HTC Vive. Światowa premiera Notget w wirtualnej rzeczywistości łączy trójwymiarowe skany wysokiej rozdzielczości, plenerowe studio, technologię rejestracji ruchu (motion capture) oraz wideogrametrię ze specjalnym systemem dźwiękowym czasu rzeczywistego, który otacza słuchacza i wciąga go w sam środek występu Björk.

Materiały te tworzą nieustannie ewoluującą i zmieniającą się kombinację cząsteczek, świateł     i dźwięków, która wypełnia przestrzeń otaczającą widza. Islandzka artystka Björk już nie raz szokowała i zaskakiwała swoimi realizacjami artystycznymi. Jako piosenkarka i artystka wychodzi naprzeciw technologiom, których jeszcze nikt przed nią nie wykorzystywał w muzyce. Treść prezentowanej na wystawie Björk Digital, to przepięknie zaprojektowane, wciągające interpretacje wizualnych dzieł Björk, przygotowane we współpracy z cenionym reżyserami, takimi jak Andrew Huang, Jesse Kanda oraz Warren Du Preez i Nick Thornton Jones.

„Chcemy zapewnić naprawdę immersyjne wrażenia użytkownikom HTC Vive, a partnerstwo      z Björk wydawało się oczywiste – powiedział Rikard Steiber, wiceprezes ds. rzeczywistości wirtualnej w HTC. – Björk jest pionierką, jeśli chodzi o używanie technologii do zanurzania słuchaczy w swojej muzyce, a wizualne koncepcje stworzone w ramach Björk Digital są fantastyczne. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Björk,ioferować jej fanom tak wyjątkowe przeżycia”.

Więcej informacji o Vivid Festival i występie Björk w Sydney można znaleźć pod adresem: http://carriageworks.com.au/events/bjork-digital-opening/

Wyświetlony 5849 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT