fbpx
poniedziałek, 30 listopad 2015 19:52

Raper Vienio w kampanii "HIVokryzja. Wyleczmy się"

Napisane przez Sentymentalna
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Vienio i Kasia Vienio i Kasia media2.pl

Dobrze znane są nam przypadki udziału znanych muzyków w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, czy kampaniach społecznych. Właśnie w kampanię, a dokładniej kampanię zatytułowaną "HIVokryzja. Wyleczmy się", zaangażował się polski raper i dziennikarz muzyczny, Piotr „Vienio” Więcławski. Ma ona na celu doinformowanie Polaków na temat wirusa HIV i wyeliminowanie uprzedzeń wobec jego nosicieli.

W Polsce zakażeni omawianym wirusem wciąż są postrzegani jako narkomani, czy prostytutki, a przez to nietolerowani przez otoczenie. Tymczasem zarazić może się nawet przysłowiowy Kowalski, który wiedzie spokojny żywot, nikomu nie wadząc. Nie ma jednak możliwości, by paść ofiarą HIV poprzez zwykły dotyk, czy pocałunek. To właśnie stara się udowodnić Vienio, między innymi poprzez występ w spocie reklamowym, w którym przygotowuje posiłek wspólnie z osobą zakażoną.

Nie traktujmy osób z HIV, jak trędowatych! To są tacy sami ludzie, jak ja i ty. Prowadzą takie samo życie: gotują, jedzą, bawią się i kochają. A jedyne co ich odróżnia to, to że muszą przyjąć jedną tabletkę dziennie więcej niż osoby niezakażone – wyjaśnia raper.

O samym udziale w kampanii "HIVokryzja. Wyleczmy się" mówi:

Z powodu braku odpowiedniej edukacji i dyskusji dotyczącej HIV, przez lata narosło wiele mitów na temat tego wirusa i możliwych sposobów zakażenia. Dlatego jeśli udziałem w tej kampanii, mogę wyjąć choć jedną małą cegłę z muru ciemnogrodu, to chętnie to zrobię. Jestem dumny, że mogę przyczynić się do poprawy sytuacji społecznej osób zakażonych. Wierzę, że dzięki takim akcjom, wspólnie uda nam się zmienić postrzeganie osób seropozytywnych w Polsce.

Zachęcamy do obejrzenia spotu z udziałem Piotra "Vienia" Więcławskiego oraz do zapoznania się ze stroną kampanii.

 


źródła: hivokryzja.com, materiały prasowe planetpr

Wyświetlony 1190 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT