fbpx
wtorek, 14 lipiec 2020 06:51

Jaka jest rola pupy w teledyskach?

Napisała
fot. kadr z teledysku Iggy Azalea - Mo Bounce fot. kadr z teledysku Iggy Azalea - Mo Bounce

Temat dość kontrowersyjny ale chcemy czy nie, pupy w teledyskach pojawiają się niezwykle często. Skąd się bierze "pupa" w teledyskach i jaka jest jej rola? Gdzie pupa pojawia się najczęściej?

Temat dość kontrowersyjny ale chcemy czy nie, pupy w teledyskach pojawiają się niezwykle często. Poruszamy dziś ten temat ponieważ dziś mamy do czynienia ze świętem wykreowanym przez media społecznościowe znanym jako "Dzień łapania za pupę" - zapewne to święto, a także i nasze zestawienie szczególnie przypadnie do gustu męskiej części naszych czytelników, mamy nadzieję, że Panie nie poczują się urażone. Drogie Panie - nie gniewajcie się na nas, ponieważ poniższe zestawienie stworzone zostało po to, aby dać możliwość Panom obchodzić to "święto" niekoniecznie łapiąc nas za pupy jeśli tego nie chcemy - bo wiadomo, że nie każda z nas sobie tego życzy.

Skąd się bierze "pupa" w teledyskach i jaka jest jej rola?

To proste, nie czarujmy się, każdy z nas odczuwa popęd seksualny, i co tu kryć, seks jest jedną z najbardziej fascynujących rzeczy w naszym zwyczajnym życiu. Nic dziwnego więc, że Twórcy teledysków wykorzystują ten temat jako - tak po prostu, chwyt marketingowy, mający na celu przyciągnąć uwagę - zwłaszcza płci męskiej. Z tego samego powodu w teledyskach pojawiają się też męskie gołe klaty - aby przyciągnąć damską część publiczności. Większość z nas jest bowiem wzrokowcami i choć dla wielu seks stanowi temat tabu to jednak każdy z nas zawraca uwagę na te czy inne przymioty ciała płci przeciwnej. Dzięki temu zabiegowi marketingowemu, bywa, że nawet niezwykle mało ambitne utwory stają się hitami. Czasem w ogóle fabuła całego teledysku a nawet tekstu piosenki obudowana jest wręcz wokół tej części ciała. 

Gdzie pupa pojawia się najczęściej?

Najczęściej temat "pupy" w teledyskach wykorzystywany jest przez amerykańskich twórców i to właściwie narzuca się samo, ale i w polskich teledyskach niezwykle często pojawia się ten temat, być może nieco mniej ostentacyjnie, ale jednak. Wykorzystują ten trik m.in twórcy muzyki clubowej i dyskotekowej, hitów disco polo, raperzy, gwiazdy popu - zwłaszcza te kobiece. W innych gatunkach również pojawia się od czasu do czasu para damskich pośladków, ale już raczej znacznie rzadziej niż w gatunkach wymienionych powyżej ;) Też macie takie spostrzeżenie?

A teraz najlepsza część - czyli teledyski z "pupą" w roli głównej. Zobaczcie sami.

Łobuzy - Pupy (Oficjalny Teledysk)

 

 

Jennifer Lopez - Booty ft. Iggy Azalea (Official Video)

 

 

Nicki Minaj - Anaconda

 

 

Iggy Azalea - Mo Bounce (Official Music Video)

 

 

Miley Cyrus - We Can't Stop (Official Video)

 

 

Beyoncé - Partition (Explicit Video)

 

 

Major Lazer - Bubble Butt ft. Bruno Mars, 2 Chainz, Tyga, Mystic

 

 

Rihanna - Pour It Up (Explicit)

 

Wyświetlony 2011 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT