Piosenka „Cry Baby” amerykańskiego rapera, wokalisty, autora tekstów i producenta muzycznego o pseudonimie Cee Lo Green pochodzi z albumu The Lady Killer (2010). Utwór niestety nie był wielkim przebojem, a szkoda, bo uważam, że to doskonały kawałek. Ten wokal i muzyka po prostu powalają. Ciekawostką jest, że największy sukces kawałek odniósł… na Węgrzech i Ukrainie. 

REset (CD)

piątek, 10 listopad 2017 17:11 Dział: Zapowiedzi/Premiery

Fokus i Rahim wracają do korzeni. Choć "REset" to już 4. pełnoprawny album w dyskografii Pokahontaz, to 1. nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa producencka White House.

Nie zmarnuj swojego życia (CD)

piątek, 03 listopad 2017 18:00 Dział: Zapowiedzi/Premiery

Album jest podsumowaniem dotychczasowej działalności profilaktycznego projektu pt. "Nie zmarnuj swojego życia".

Piosenka „Sam na sam” to debiutancki singiel  młodego polskiego wokalisty Szymona Chodynieckiego z 2015 roku. Jak dotychczas numer nie ukazał się na żadnej płycie, ale artysta już nad nią pracuje. Muszę przyznać, że intrygujący jest ten kawałek. Z chęcią przesłucham całą płytę. A Wy?

Ale dziś mam Wam akustyczną wersję tej kompozycji. Według mnie jest genialna.

Piosenka „Stan”, w której wokalnie udziela się brytyjska wokalistka Dido, została wydana w 2000 roku na albumie Eminema zatytułowanym „The Marshall Mothers LP”. Kompozycja, ze względu na swój tekst, uznawana jest za najbardziej kontrowersyjną w całej karierze rapera. Ciekawostką jest, że istnieją dwie oficjalne wersje numeru – long i short. Utwór aż 5 razy uplasował się na 1. miejscu kultowej telewizyjnej listy przebojów „30 ton”. Kawałek sklasyfikowano również na 296. miejscu prestiżowej listy 500 utworów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”. Numer był ogromnym hitem na całym świecie, docierając na sam szczyt np. w: Australii, Danii, Finlandii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech i Irlandii. Ależ to jest genialny utwór…

Rap na Woodstocku czyli recenzja CD+DVD Grubsona

środa, 06 styczeń 2016 01:04 Dział: Recenzje

Festiwal Woodstock zawsze kojarzył mi się z muzyką rockową, folkową, i tym podobne. Na pamiętnym, pierwszym Woodstocku scena wypełniła się takimi wykonawcami jak Jefferson Airplane, Jimi Hendrix, Joe Cocker, czy Janis Joplin. I tak już się ten rock and roll przyjął. W ostatnim czasie ukazał się zapis występu Ani Rusowicz, która wraz z plejadą sławnych gości zagrała w tym roku coverowy koncert pod hasłem „Flower Power”. To znów klimaty około-rockowe. Trochę się więc zdziwiłam gdy, otworzywszy kolejną przesyłkę od WOŚP, w środku ujrzałam zapis koncertu… Grubsona.

Felieton Zapomniane piosenki #11 Stromae "Formidable"

środa, 21 październik 2015 04:40 Dział: Felietony

Piosenka „Formidable” została wydana  w 2013 roku na płycie „Racine carrée” belgijskiego wokalisty Stromae’a. Kompozycja była ogromnym hitem w Belgii i Francji, poza tym spory sukces odniosła jeszcze w  Holandii, Szwajcarii i Włoszech. Jak dla mnie kawałek jest świetny głównie przez swoją liryczność. Na uwagę zasługuje tutaj jeszcze wokal. Posłuchajcie koniecznie.

„Try”to utwór kanadyjskiej wokalistki Nelly Furtado z drugiego albumu zatytułowanego "Folklore" z 2004 roku. Kawałek został wydany również jako drugi singel promujący ten krążek. Ciekawostką jest, że numer został wykorzystany w drugim sezonie polskiego serialu "Prawo Agaty". Piosenka była umiarkowanym przebojem, a największy sukces odniosła w Kanadzie i we Włoszech, w naszym kraju natomiast przeszła zupełnie niezauważona. A szkoda, bo to piękna kompozycja ze świetnym wokalem.

To już dziesiąta edycja największej hip-hopowej imprezy w Polsce! Tegoroczny Warsaw Challenge w całkiem nowym otoczeniu – pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Prestiżowe miejsce, dynamiczna impreza, energetyczna muzyka, taneczna rywalizacja… Zapraszamy już 9 maja do stolicy!

"Superstar" to singiel amerykańskiego rapera Lupe Fiasco z albumu "Lupe Fiasco's The Cool" wydanego w 2007 roku. Zostały nagrane również remix utworu, a także jego wersja akustyczna, którą artysta nagrał dla radia BBC, a w 2008 roku została ona wydana na specjalnej kompilacji sygnowanej przez rozgłośnię "Radio 1 Live Lounge - Volume 3". Kawałek został też wykorzystany w filmie „Street Kings”. W Polsce numer przeszedł zupełnie niezauważony zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. A szkoda, bo to genialne nagranie.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT