fbpx
W tym roku mija 30 lat od wydania ‘’Brothers in arms’’ Dire Straits – jednej z najważniejszych płyt w historii muzyki popularnej. To także pierwszy album zespołu na którym wszystkie partie gitary zagrał Mark Knopfler. Do dziś sprzedano ponad 35 milionów kopii ‘’Brothers in arms’’ na całym świecie!
Czytając o muzyce, zapewne nie jeden raz zetknęliście się z takim, czy innym charakterystycznym pojęciem. Znaczenia niektórych z nich wydają się oczywiste… do momentu w którym ktoś o nie nie spyta. W zeszłym tygodniu w muzycznym słowniczku nuty zagościły instrumenty, tym razem pora na muzyczne subkultury!
Czytając o muzyce zapewne nie jeden raz zetknęliście się z takim, czy innym charakterystycznym pojęciem. Znaczenia niektórych z nich wydają się oczywiste… do momentu w którym ktoś o nie nie spyta. W zeszłym tygodniu poznaliście lub przypomnieliście sobie pierwszą porcję pojęć związanych z muzyką. Pora je uzupełnić- zapraszam więc na kolejną część słowniczka.
Czytając o muzyce zapewne nie jeden raz zetknęliście się z takim, czy innym charakterystycznym pojęciem. Znaczenia niektórych z nich wydają się oczywiste… do momentu w którym ktoś o nie nie spyta. Są też takie, których znaczenie nie wydaje się takie znowu ważne, by je sprawdzać. Warto je jednak znać i właśnie dlatego nasz krótki słowniczek powinien się Wam przydać.
ALS Ice Bucket Challenge robi furorę w Internecie. Sportowcy, politycy, muzycy, a nawet szarzy śmiertelnicy - wszyscy oblewają się kubłami lodowatej wody i nominują kolejne osoby do podjęcia wyzwania. Jeżeli się nie odważą, muszą wpłacić na konto ALS Association 100 dolarów. Można powiedzieć, że i Polacy włączyli się do akcji albo raczej zmodyfikowali ją, a potem się włączyli…
Problem Ariany Grande, w którym gościnnie wystąpiła Iggy Azalea, szturmem wdarł się na listy przebojów. Aktualnie jest numerem jeden chociażby w Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że mamy przebój lata 2014, a jak to z przebojami bywa, stają się obiektami wszelakich przeróbek. Zobaczcie jak to wygląda w przypadku singla Ariany promującego jej drugą płytę My Everything.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT