fbpx
Marta

Marta

Redaktor

Sentymentalna - Marta Łobażewicz
Dane Kontaktowe:
E-Mail: mrtlob@gmail.com
gg: (...)

Miejscowość: Rybnik

O sobie:

Mam na imię Marta, mam 22 lata i jestem absolwentką kolegium nauczycielskiego, specjalność filologia angielska. Jednak poza językiem angielskim interesuję się także muzyką- lubię dowiadywać się nowych rzeczy, wyrażać opinię na jej temat i przekazywać moją wiedzę dalej. Bardzo lubię czytać- szczególnie twórczość Jacka Kerouaca, Johna Steinbecka, Harlana Cobena, czy Stephena Kinga. Muzycznie najbardziej skłaniam się ku rockowym klimatom i starszym kawałkom, mój ulubiony zespół do Dire Straits, a muzyczne marzenie- pójście na koncert Bruce’a Springsteena.

piątek, 30 marzec 2018

Do grudnia jeszcze sporo czasu, ale już teraz warto zaopatrzyć się w bilety na wyjątkowy koncert w warszawskiej Progresji... 

piątek, 30 marzec 2018

Wielkanoc już za pasem!

 

 

niedziela, 25 marzec 2018

Dobra wiadomość dla fanów zespołu Budgie- w księgarniach pojawia się najnowsza książka Chrisa Pike'a zatytułowana "Budgie - Time To Remember. Rewolucja Budgie w stylu heavy (1980-2010)”. Tytuł ukazał się nakładem poznańskiego Wydawnictwa Kagra.

poniedziałek, 05 marzec 2018

Zazwyczaj artyści, o których możecie przeczytać w tymże, biograficznym, kąciku NutyFM są szerzej znani niż bohater poniższego tekstu - znać warto jednak wszystkich wymienionych. Poznajcie zatem Dario Denisa Cassiere - muzyka włoskiego pochodzenia, którego można spotkać na wielu europejskich (i nie tylko) ulicach.

poniedziałek, 11 styczeń 2016

10 styczeń 2016 - David Bowie zmarł dziś w spokoju, otoczony przez rodzinę, po 18 miesiącach zaciętej walki z chorobą - ta smutna informacja została przekazana przez rzecznika artysty. Legendarny muzyk miał 69 lat.

David Bowie urodził się w 1947 roku w Brixton. W wieku trzynastu lat złapał za saksofon, a potem wszystko potoczyło się dość szybko. Do świata popu wprowadziły go pierwsze zespoły, w których występował: The Kon-Rads, The King Bees, the Mannish Boys and the Lower Third. Szał rozpoczął się w 1969 roku, kiedy to na szczyty list przebojów wdarł się utwór "Space Oddity". W latach 60-tych Bowie eksperymentował z buddyzmem, aktorstwem, czy pantomimą.

piątek, 04 grudzień 2015

"Wiedziałem, że to się może stać, ale to nie czyni śmierci Weilanda mniej bolesną" - napisał jeden z internautów na stronie internetowej magazynu Rolling Stone, mając zapewne na myśli problem muzyka z narkotykami. Niestety, Scott Weiland zmarł we śnie 3 grudnia. Miał 48 lat.

środa, 02 grudzień 2015

Ah, te piosenki o miłości w wykonaniu Urszuli! No, klasyk – zna każdy. Prawie dwadzieścia lat temu ukazał się album na którym znalazło się sporo tego typu przebojów. Mowa oczywiście o „Białej drodze”, czyli szóstej płycie polskiej rockmanki. Z tej właśnie okazji Urszula zagrała wszystkie utwory z omawianego wydawnictwa na tegorocznym Przystanku Woodstock, a zapis tego występu został wydany na DVD oraz CD.

środa, 25 listopad 2015

To jest prawdziwa historia spełnienia marzenia, wzięcia życia za bary, ruszenia pupy z fotela i pójścia prosto do celu. Podróż od muzykanta amatora, do wydania profesjonalnej płyty w dwa lata. – Tak zaczyna się biografia Marcina Kruka na jego oficjalnej stronie internetowej. Już od pierwszych linijek staje się jasne jak bardzo jest zmotywowany i oddany muzyce. Pierwszym owocem tego zacięcia jest debiutancki album „Życie pełne życia”, którego premiery Marcin doczekał się w lipcu. Z tym właśnie krążkiem spędziłam całkiem miły wieczór.

niedziela, 30 sierpień 2015

„Nie wiedzieliśmy, że to już się odbywa trzynasty raz! Myśleliśmy, że dopiero pierwszy” – tak mniej więcej o festiwalu Magia Rocka wypowiedział się wokalista zespołu Kabanos, Zenon Kupatasa. Ja również wybrałam się na to wydarzenie po raz pierwszy, a w dużej mierze dzięki Kabanosowi, zamierzam pojawić się tam w latach następnych…

środa, 15 lipiec 2015

„To będzie beznadziejny koncert” – pomyślałam gdy Mark Knopfler z zespołem zaczęli wykonywać pierwszy utwór. Nagłośnienie było fatalne, prawie jak z nagrań kiepskiej jakości zamieszczanych w serwisie You Tube. Przytłumiony wokal nie zwiastował niczego dobrego. Na szczęście później mogłam odetchnąć z ulgą.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT